chrome firefox opera safari iexplorer

«Розумні» системи освітлення скоротять витрати на електроенергію до 90%

15 квітня 2016 о 16:19
Вже зроблено чимало різноманітних «розумних» пристроїв, що мають допомогти економити енергоресурси. Консалтингова компанія Gartner Inc. (США) вирішила проаналізувати, наскільки популярними та корисними для людей стануть «розумні» системи в найближчій перспективі.
Дослідження показало, що кількість «розумних» енергосистем збільшиться з 46 млн в 2015 році до 2,54 млрд в 2020 році. Зокрема, впровадження систем інтелектуального управління освітленням дозволить скоротити витрати на електроенергію не менш ніж на 50% в порівнянні з традиційними системами на лампах розжарювання, а при належному ступені автоматизації — на всі 90%.
Найбільшими споживачами таких систем можна назвати приватні фірми. Приміром, торік комерційні площі, що використовували «розумне» освітлення, становили від 300 млн до 500 млн кв. футів, а в 2015 році очікується подвоєння цього показника.
На найближчу перспективу Gartner робить ставку на поєднання світлодіодного освітлення з датчиками і засобами управління, можливістю підключення та взаємодії, аналітичними засоби та інтелектуальними рішеннями.
Джерело: ecotown
Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути