chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові проходить фестиваль півметрових писанок

19 квітня 2016 о 12:20

У рамках відзначення Великодня у Львові, на площі біля Домініканського собору, просто неба запрацювала Галерея мистецьких писанок, де представлено близько півсотні півметрових авторських робіт.

Фестиваль писанок проходить у Львові шостий рік поспіль. Як розповів організатор Андрій Сидор, до розписування великодніх яєць долучилися не лише знані митці та умільці, а й аматори, юні майстри а також переселенці з Криму та Донбасу. Відтак, кожна робота – це ідея, мрія та історія.

«Звісно відвідувачі фестивалю очікують що їх здивують чимось новим. Але Великдень надто традиційне свято, щоб вигадувати щось нетрадиційне. Незабаром експозиція поповниться новими експонатами – це солодка писанка, та квіткова писанка у формі клумби. Також у Фестивалю писанок з'явиться ще одна локація у ТЦ „Форум Львів“ — це інсталяція Писанка-куб розміром 3×3 метри», — розповів Андрій Сидор.

Як розповіла художниця Дзвінка Загайська, одна з її писанок, виставлених в галереї має назву «Між небом і землею» і символізує народження нового життя, яке розквітає разом з весною і дарує нам нові надії з приходом Великодня.

«Оскільки я працюю доволі імпульсивно та ексцентрично, вона в мене вийшла доволі емоційна і жива. З одного боку я вкладала певний зміст, але і старалася щоб відчувався мій авторський стиль. Хотілося щоб моя писанка була коктейлем традиційності і творчості», — каже художниця.

Окрім цього, щороку у Галереї писанок поряд із півметровими мистецькими писанками екпонуються також і особливі писанкові арт-об'єкти. Так, минулого року це була триметрова писанка, яка поєднувала у собі тканинні та дерев'яні елементи.

Цьогоріч відвідувачі зможуть побачити писанку-вказівник, яка показуватиме напрямки та відстані до більшості музеїв Львова. Символічно, що такий вказівник встановлять саме на площі Музейній.

Поряд із експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня, де усіх охочих, дітей і дорослих навчатимуть як розписувати писанки та розповідатимуть про значення символів і кольорів.

Виставка триватиме до 8 травня. А кошти за участь у майстер-класах, від продажу свічок-писанок у Львівській свічковій мануфактурі та мистецьких писанок з Галереї писанок організатори обіцяють передати на користь дитячого відділення ЛОДКЛ ОХМАТДИТ.

 

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути