chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва привезли «Джеймса Вайта»

22 травня 2016 о 12:43

П'ятий фестиваль американського кіно «Незалежність» відкрив показ стрічки «Джеймс Вайт» режисера Джоша Монда. Головний герой фільму, Джеймс Вайт, якому вже за двадцять, намагається побудувати своє життя в Нью-Йорку, поки його мати безуспішно бореться з раком на четвертій стадії.

Один з організаторів фестивалю, український режисер та документаліст Дмитро Тяжлов прокоментував цей вибір:
«Ми обрали для відкриття фестивалю саме цей фільм, насамперед, через те, що в ньому грають дві зірки – Синтія Ніксон та Рон Лівінгстон. В Америці ця стрічка мала успіх і досить великий касовий збір, як для „незалежного“ фільму. Окрім того, „Джеймс Вайт“ — фільм про дуже важку життєву ситуацію, з якою стикається головний герой. Можливо, комусь він допоможе знайти вихід з аналогічної ситуації.
Решту стрічок до програми фестивалю обирали так, щоб було різноманіття і глядачі мали можливість побачити на екрані життя справжніх американців. „Знайомтесь: родина Пател“, наприклад, дуже дотепна комедія про життя індійсько-американського іммігранта, а „Останній патруль“ — стрічка про подолання синдрому ПТСР військовими, що повернулися додому. Ми хотіли провести паралелі між українцями і американцями, показати, що в нас є багато спільного. І, одночасно, розтлумачити ті речі, які незрозумілі українцям в американській культурі. Ці кінострічки змальовують американців такими ж звичайними людьми, як і ми, а не супергероями з ідеальним життям, якими ми звикли їх бачити на великих екранах».

Ян Голуб, засновник і керівник інтернет-каналу beTV зізнається, що половину фільму проспав.
«Я не дуже розумію арт-хаус. Не розумію, для чого це все показують. Але, мабуть, це через професійну деформацію – я постійно знімаю різноманітні спектаклі і постановки. Мені здається, що в більшості артхаусних фільмів знання намагаються показати, як розуміння, а побутове – як мистецтво. Загалом, зйомка і гра акторів мені сподобались, вони дійсно хороші. Єдине, що дратувало – це обличчя героя, Джеймса Вайта, яке постійно показували крупним планом. Я розумію, що таким методом режисер хотів закцентувати увагу саме на цьому персонажі і його переживаннях, але іноді хотілося розсунути рамки кадру, аби зрозуміти, де, власне, цей персонаж знаходиться».

Співачка Саша Кольцова (гурт «Крихітка») вважає, що в будь-якому кінематографі, як українському, так і американському, індустрія диктує свої правила.
«Американці вже використали для своїх фільмів всі можливі сюжети – прості, складні, міфологічні, сюжети коміксів, казок. Тепер вони можуть зосередитись на філософських темах і шукати щось незвичайне, емоційне, цього вимагає американський глядач. Українське кіно має менше можливостей і від американського, насамперед, відрізняється мільйонами доларів бюджету. Але ми ще не всі прості сюжети використали, бо немає змоги знімати багато і дорого. Різниця між українським і американським кіно саме в індустрії, в її розвитку».

Фестиваль американського кіно «Незалежність» триватиме до 25 травня. В рамках фестивалю відвідувачі зможуть переглянути близько 15 розважальних та документальних кінострічок.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі