chrome firefox opera safari iexplorer

Радомишль — одне з найдавніших міст України

03 травня 2016 о 12:33

Плануєте мандрівку найближчими вихідними? Пропонуємо познайомитися з містом Радомишль, що на Житомирщині. Маловідоме, на перший погляд, місто має чим подивувати.

Лише одиниці знають, що це — одне з найдавніших міст України. Науковці стверджують — територія сучасного Радомишля була заселена ще 30-35 тисяч років тому.

А от залишки ранньослов'янського поселення археологи датують VI-VII століттями. Перші відомі письмові згадки про Радомишль зустрічаються в Іпатіївському літописі 1150-го р.

Перша назва поселення — Мичеськ. Старовинна назва походить від річки Мика, що тут протікає. З XVI століття Мическ згадується як Радомисль, а з 1946 року місто отримує свою сучасну назву — Радомишль.

Географічно місто розташоване на території Київського Полісся. Через Радомишль протікає найбільша річка в Житомирській області — Тетерів, права притока Дніпра.

Відвідати рекомендуємо музей ікон та Радомисльський замок. До речі, саме історичний комплекс «Замок Радомисль» Рада з питань туризму і курортів цьогоріч назвала відкриттям року.

Для візиту до парку готуйте 20 грн, до музею — 40 грн Для дітей діють знижки.

Від Києва до Радомишля — 110 км, з Донецька — 830, з Одеси — понад півтисячі кілометрів. Зі Львова — 470. Дорога Київ-Житомир нова, тож відстань подолаєте приблизно за годину.

На дорогу з Києва та назад повнопривідний і потужний Subaru Forester витратив близько 20 літрів бензину Pulls від АЗК ОККО.

Відпочити та поновити сили можна в кафе, що розташовані у місті або ж в одному з ресторанів на Житомирській трасі. Середній чек на людину — від 50 до 70 грн. В меню — українська кухня.

З вибором готелю проблем також немає — двомісний номер коштує 280 грн за добу.

Джерело: 24
Розділи: Туристичні новини

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі