chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах урочисто стартував Всеукраїнський фестиваль «Кобзар єднає Україну»

20 травня 2016 о 14:49

19 травня у Черкасах урочисто відкрився Всеукраїнський фестиваль теле- і радіопрограм «Кобзар єднає Україну», повідомляє Рідна Черкащина.

Засновником і організатором заходу, присвяченого 202-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, є Держкомтелерадіо, а сам фестиваль триватиме до 23 травня на базі Черкаської філії НТКУ.

Як і обіцяли організатори, фестиваль «Кобзар єднає Україну» стає традиційним. Попри економічну скруту на українській землі, захід уже вдруге приймає Черкащина.

Окрім конкурсу серед радіо- та телевізійних робіт, організатори підготували історико-просвітницьку програму з відповідними заходами в Умані, Чигирині та Каневі.

«Ми так тікали від «руского міра», що пробігли український світ. Отож, наше завдання – повернутися до цінностей, традицій, настанов українського світу. І фестиваль «Кобзар єднає Україну» – одне із складових такого завдання», – сказав під час урочистого відкриття цього фестивалю в Черкасах голова Оргкомітету, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

«Ми разом із вами пройдемо пішою ходою останнім шляхом Шевченка, як і 155 років тому, коли він повернувся в Україну. Також за підтримки нашого фонду в Каневі народний художник Микола Бабак відкриє виставку раритетних світлин кінця ХІХ- початку ХХ століття», – повідомив М. Томенко.

Говорячи про значення Тараса Шевченка для сьогоднішньої України, він зауважив: «Чому ми всіляко популяризуємо ідеї Шевченка? Бо вони і об’єднують Україну і спонукають владу не забувати про власний народ. От хотів би порадити посадовцям – від президента до місцевих чиновників – щоденно перечитувати знаменитий твір Кобзаря «Холодний Яр», написаний на Черкащині, а особливо кінцеву частину поеми:

“…По якому правдивому,
Святому закону
І землею, всім даною,
І сердешним людом
Торгуєте? Стережіться ж,
Бо лихо вам буде,
Тяжке лихо!.. Дуріть дітей
І брата сліпого,
Дуріть себе, чужих людей,
Та не дуріть Бога.
Бо в день радості над вами
Розпадеться кара.
І повіє огонь новий
З Холодного Яру”.

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути