chrome firefox opera safari iexplorer

Запорізький 700-річний дуб вмирає через байдужість чиновників

12 травня 2016 о 14:37

Легендарне дерево гине через короїдів, врятувати його заважають бюрократичні колізії, пише kp.ua. 

Один із символів України, 700-річний запорізький дуб переживає складні часи — його їсть короїд, гілки обламуються.

Видання нагадує, що в травні 2015 року у запорізький 700-річний дуб ударила блискавка. Тоді не постраждали ні стовбур дерева, ні гілки. Блискавка влучила в суху частину, яка згодом відпала. Вісім молодих дубів — «сини» велетня також у повному порядку.

Але вже цілий рік частина, що відпала,  так і залишається лежати біля дуба. Прибрати її люди, які опікують легендарним деревом, не можуть без дозволу чиновників. Будь-які дії потрібно узгоджувати з місцевою владою. Навіть рятівні крапельниці, які трохи оживили велетня, захисники не мали права ставити, не отримавши дозволу «згори».

— Дуб гине. Врятувати його нинішній вигляд для нащадків можна завдяки консервації. Але на цей крок ніхто не хоче йти, так як жива остання гілка легендарного дерева, — каже президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.

Крім того, сухі гілки поїдає деревний жук.

 Довідка

Запорізький дуб — дерево унікальне. Екстрасенс Кашпіровський говорив, що воно вважається порталом зв'язку України зі вселенським розумом. А Гітлер під час війни віддав наказ спиляти дерево і привезти його в музей Дрездена як символ перемоги над усіма слов'янами.

«Діти» 700-річного дерева ростуть більш, ніж у 23 країнах світу. Деякі саджанці, вирощені з жолудів знаменитого дерева, вже виросли до чотирьох метрів у висоту. Географія у «діток» велика. Вони ростуть і в Єрусалимі, і Китаї, і Канаді. І там за ними доглядають, як за королівськими особами. За кожним деревом закріплені конкретні люди, які і відповідають за пагони. Поливають дерева строго за графіком, удобрюють, кронують, стежать, щоб паразити кору не точили. І раз на півроку надсилають звіт.

Параметри дуба

Вік — більше 700 років

Висота — 36 метрів

Діаметр стовбура — 6,5 метра

Діаметр крони — 43 метри

Де ростуть «діти» Запорізького дуба

· Україна

· Азербайджан

· Грузія

· Ізраїль

· Китай

· Японія

· Росія

· Латвія

· Естонія

· Данія

· Швеція

· Польща

· Канада

· США

· Білорусь

· Туреччина

Джерело: КП
Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути