chrome firefox opera safari iexplorer

Де відсвяткувати Зелені свята за древніми обрядами?

16 червня 2016 о 15:18

Трійця – одне з головних християнських свят. Але багато традицій це свято зберегло ще з прадавніх дохристиянських часів. Трійцю називають зеленими святами або літніми святками. Вона символізує початок літніх польових робіт. І звичаї, що входять до циклу зелених святок, тривають від цього дня аж до свята Купала. У «Парку Київська Русь» зелені свята відзначать 18-20 червня за древніми традиціями.

Одразу за воротами жителі Древнього Києва зустрінуть гостей хлібом-сіллю, а також запропонують узяти зелені трави для прикрашання міста. На вулиці стоятиме великий віз, повний різних трав і квітів, з яких можна буде сплести собі вінок. В давнину вінки виступали оберегами від злих сил і усякого лиха, на зелені свята їх одягали як жінки, так і чоловіки.

А на великому ристалищі Древнього Києва розпочнеться святкова програма, у якій гості Парку зможуть узяти безпосередню участь. Так усіх бажаючих запросять сплести зелений коридор із гілочок берези, узяти участь у обряді кумування, а потім долучать до великого дружного хороводу.

Театралізована програма на свята Трійці включатиме в себе і древні легенди, і кінно-трюкові номери, і показові рукопашні бої, і презентацію коней історичних порід з Княжої конюшні. Чимало цікавих ігор та змагань підготували жителі Древнього Києва для гостей. Для найменших відвідувачів Парку діє дитячий майданчик, допитливих – чекають музеї історичного костюма, древньослов’янського зодчества, середньовічного суднобудування.  А на пляжі Смарагдового озера можна відпочити та покупатись.

Древній Київ у «Парку Київська Русь» розташований в с. Копачів, Обухівського району Київської області.

Дістатися можна маршрутними автобусами від ст. м. Видубичі або власним транспортом.

Парк відкритий з 10:00. Початок програми о 13:00.

Вартість вхідного квитка – 150 грн, для пенсіонерів та студентів – 80 грн, для школярів – 50 грн, дошкільнята відвідують Парк безкоштовно.

Розділи: Традиції

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути