chrome firefox opera safari iexplorer

Донецький національний університет переіменовується на Стусівський

13 червня 2016 о 09:46

Колектив Донецького національного університету проголосував за присвоєння університету імені українського письменника та правозахисника Василя Стуса, який виріс і навчався в Донецьку, куди втекли його батьки від примусової колективізації.

Відповідне рішення на конференції в п'ятницю підтримала більша частина колективу, повідомляє Україна молода.

«За результатами голосування конференції трудового колективу прийнято рішення про надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса. „За“ проголосували — 75 членів з 105», — повідомляють сторінці університету на Facebook.

На брифінгу, який відбувся після конференції, ректор ДонНУ Роман Гринюк повідомив, що на наступному тижні університет буде звертатися до Міністерства освіти і науки України, щоб затвердити це рішення.

«Це історичне, доленосне рішення і дуже відповідальне з моральної точки зору. Тепер університет має довести саме цей рівень, рівень Стусівського університету», — зауважив Роман Гринюк. При цьому він висловив сподівання, що студенти вступатимуть на перший курс вже до Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути