chrome firefox opera safari iexplorer

Донецький національний університет переіменовується на Стусівський

13 червня 2016 о 09:46

Колектив Донецького національного університету проголосував за присвоєння університету імені українського письменника та правозахисника Василя Стуса, який виріс і навчався в Донецьку, куди втекли його батьки від примусової колективізації.

Відповідне рішення на конференції в п'ятницю підтримала більша частина колективу, повідомляє Україна молода.

«За результатами голосування конференції трудового колективу прийнято рішення про надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса. „За“ проголосували — 75 членів з 105», — повідомляють сторінці університету на Facebook.

На брифінгу, який відбувся після конференції, ректор ДонНУ Роман Гринюк повідомив, що на наступному тижні університет буде звертатися до Міністерства освіти і науки України, щоб затвердити це рішення.

«Це історичне, доленосне рішення і дуже відповідальне з моральної точки зору. Тепер університет має довести саме цей рівень, рівень Стусівського університету», — зауважив Роман Гринюк. При цьому він висловив сподівання, що студенти вступатимуть на перший курс вже до Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Розділи: Новини освіти

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути