chrome firefox opera safari iexplorer

Пасічники попереджають, що в цьому році буде мало меду

10 червня 2016 о 10:19

Бджоли зібрали мало нектару через те, що весна виявилася холодною та дощовою, сади швидко відцвіли.

Буковинські пасічники почали відкачувати травневий мед, який вважається найціннішим. І скаржаться, що цього року, порівняно з минулим, його буде втричі менше, повідомляє Молодий буковинець.

«Ми зібрали дуже мало травневого меду і вже майже весь продали, – запевнила досвідчена чернівецька пасічниця Марія. – Але цього року не буде такого „урожаю“, як минулими. Травень був холодним і дощовим. Цвіла акація, та вона виділяє нектар при 17-20 градусах тепла, а було 10-12 градусів».

— Я обдзвонив знайомих пасічників з усіх районів Буковини. І вони нарікають, що зібрали дуже мало травневого меду – десь 30 відсотків, порівняно з минулорічним збором, – розповів пасічник Володимир Дудка, який тримає свою пасіку в одному із сіл Кіцманщини. – А деякі райони взагалі залишилися без меду, зокрема Новоселицький, Сокирянський, Кельменецький, Вижницький, Глибоцький, Сторожинецький. Були холодні ночі, квіти, плодові дерева та акація не виділяли нектару. Бджоли працювали винятково на себе – щоб прогодуватися. Є такі пасічники, які взагалі не відкачували мед, а мають по 200 бджолосімей. Трохи краща ситуація на Кіцманщині та Заставнівщині, бо тут акація зацвіла пізніше. Скажімо, я мав десь половину від минулорічного врожаю, бо 2015-ий був дуже медоносний.

Більше меду вдалося зібрати тим бджолярам, вулики яких знаходилися біля полів із ріпаком. Почала цвісти липа. Але вона виділяє нектар раз у п’ять-шість років. Тому важко сказати, чи медоноситиме цього року.

Схожа ситуація по всій Україні. Мені телефонували пасічники з Миколаївщини, Одещини, Дніпропетровщини і нарікали, що майже нічого не зібрали. Гречку на Буковині останнім часом не сіють. Отож гречаного меду не буде. А якщо хтось із місцевих продає такий, то це брехня.

Залишився тільки соняшник, хоча його сіють не всюди. Мої бджоли до тих полів не долітають. Тому можна сказати, що в мене медозбір вже закінчився, хоча літо тільки почалося. Я об’їхав майже всю область. І зробив висновок, що поля засівають в основному пшеницею та соєю. А ці культури меду не дають. Пасічники зазнали великих збитків, бо держава нам взагалі нічим не допомагає. Це просто катастрофа! Виживаємо лише за рахунок того, що продаємо бджолопакети в східні регіони.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути