chrome firefox opera safari iexplorer

Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

03 червня 2016 о 09:28

Ідея належить студенту Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

Нагадаємо, що Петриківка увійшла до фіналу акції «7  чудес України: історичні міста та містечка».  Ознайомитись з  культурною спадщиною містечка та проголосувати ви можете за посиланням7chudes.in.ua.

«Зараз це просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візитною карткою Євробачення — професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», — розказує Ігор.

Петриківський розпис — це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

У 2013 році розпис включили в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути