chrome firefox opera safari iexplorer

Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

03 червня 2016 о 09:28

Ідея належить студенту Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

Нагадаємо, що Петриківка увійшла до фіналу акції «7  чудес України: історичні міста та містечка».  Ознайомитись з  культурною спадщиною містечка та проголосувати ви можете за посиланням7chudes.in.ua.

«Зараз це просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візитною карткою Євробачення — професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», — розказує Ігор.

Петриківський розпис — це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

У 2013 році розпис включили в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути