chrome firefox opera safari iexplorer

Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

03 червня 2016 о 09:28

Ідея належить студенту Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

Нагадаємо, що Петриківка увійшла до фіналу акції «7  чудес України: історичні міста та містечка».  Ознайомитись з  культурною спадщиною містечка та проголосувати ви можете за посиланням7chudes.in.ua.

«Зараз це просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візитною карткою Євробачення — професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», — розказує Ігор.

Петриківський розпис — це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

У 2013 році розпис включили в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути