chrome firefox opera safari iexplorer

Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

03 червня 2016 о 09:28

Ідея належить студенту Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

Нагадаємо, що Петриківка увійшла до фіналу акції «7  чудес України: історичні міста та містечка».  Ознайомитись з  культурною спадщиною містечка та проголосувати ви можете за посиланням7chudes.in.ua.

«Зараз це просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візитною карткою Євробачення — професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», — розказує Ігор.

Петриківський розпис — це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

У 2013 році розпис включили в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 жовтня

Інші дати
День пам’яті Єлисея Плетенецького
(1550, с. Плетеничі, Львівська область – 1624) - український православний церковний, культурний і громадський діяч. Архімандрит Києво-Печерської лаври. Засновник Лаврської друкарні, що видавала як оригінальну так і перекладну літературу різного змісту староукраїнською, польською, латинською та ін. мовами.
Розгорнути
Народився Олександр Морозов
(1904, Росія – 1979) – український радянський конструктор танків. Під його керівництвом на Харківському КБ машинобудування розроблено середній танк Т-34 (1940), визнаний найкращим танком періоду Другої світової війни.
Розгорнути