chrome firefox opera safari iexplorer

Тепер Президент очолив і судову владу в Україні

02 червня 2016 о 14:39

Так лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко прокоментував сьогоднішнє ухвалення ініційованих Президентом змін до Конституції України в частині правосуддя, повідомляє його прес-служба.

«Порошенку вдалося реалізувати свій план повного контролю не лише над виконавчою, законодавчою, а і над судовою гілками влади», – наголосив М. Томенко.

На його переконання, попри пафос і риторику про те, що зміни до Конституції дадуть можливість створити незалежну судову систему, цілком очевидно, що при дотриманні нинішніх законів і, головне, при політичній волі – судова система вже давно мусила бути очищеною.

«Натомість зміни до Конституції містять дуже цікаві норми, про які сьогодні ніхто не говорить, зауважив Микола Томенко. – Зокрема, передбачається, що до 31 грудня 2017 року утворення, реорганізацію, ліквідацію судів, а також переведення суддів з одного суду до іншого здійснюватиме Президент України. Тобто, фактично, найближчі півтора роки Президент України буде керівником судової системи, що суперечить базовому принципу «стримування і противаг» гілок влади».

Крім того, призначення членів Вищої ради правосуддя, на яку покладають великі надії і яка могла би забезпечити незалежність судової системи, здійснюватиметься аж до 30  квітня 2019 року. «Отож, незалежна судова система теоретично може з’явитися, якщо Президент в цей перехідний період буде призначати кришталево чесних суддів, забезпечить професійний конкурсний відбір та звільнятиме корумпованих суддів, у що слабо віриться», – зазначив політик.

«Треба віддати належне: сьогоднішнє ухвалення змін до Конституції – це хоч і ситуативна, але перемога Президента. Важко назвати увесь арсенал «переконань», який був застосований до депутатів ВР, але унікальність цього голосування полягає в тому, що, як сказав Порошенко, зміни до Конституції підтримали «всечесні отці» і водночас 38 депутатів «Опозиційного блоку» на чолі з Сергієм Ківаловим», – зауважив Микола Томенко.

«За будь-яких обставин, сьогоднішня перемога Президента, значною мірою, піррова, – вважає М. Томенко.  – Оскільки до 1 січня 2018 року уся відповідальність за те, що відбувається в судовій системі України, за усі її рішення, лежить персонально на Президентові, виходячи з тих повноважень, які він сьогодні отримав».

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути