chrome firefox opera safari iexplorer

У Національному музеї Шевченка відкрилася виставка «Наше національне тіло»

03 червня 2016 о 11:06

У Києві, в Національному музеї Тараса Шевченка, відкрилася виставка «Наше національне тіло», де художники з Польщі, України та Росії представляють образи власних держав та народів.

Вперше роботи були представлені в Галереї Арсенал в Білостоку (Польща) у 2015 році.

«Ця виставка – це простір для розмов, і вона має стати комунікативною та простою для сприйняття, адже ми говоримо про актуальні проблеми, які стосуються всіх нас та світу, в якому ми живемо», — зазначила Шевчик.

На виставці представлені фотографії, малюнки та відео-композиції, де кожен з художників розповідає свою історію та історію своєї країни.

Польська художниця Александра Чернявська зображує історію своєї родини під час Другої Світової війни, проблему привласнення історії порушує Губерт Черепок, Адам Адах показує образ поляків та їхнього життя, говорячи, що воно складається з маршів, маніфестацій, футбольних матчів та натовпів. Також художники розмірковують про релігію, віру та патріотизм. У картинах та зображеннях можна побачити польську історію очима художників та українські реалії очима очевидців.

За словами першого заступника міністра культури України Олесі Островської-Лютої, ця виставка – непростий експериментальний крок для музею. Вона болісна та не в усьому приємна. Роботи митців неоднозначні та відверті, тож організатори проекту вводять вікове обмеження – до 16 років.

Виставка «Наше національне тіло» проходить з 2 по 22 червня.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути