chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд Гройсмана продовжує справу Кагановича

12 серпня 2016 о 11:08

“Передбачається радикальне скорочення не лише шкіл, а й сільських вчителів. Офіційно оголошено про цифру 1 тис. 300 вчителів у цьому році. А, враховуючи ідею Міністерства освіти про перехід до мінімум 10 дітей у школах, у найближчі роки може бути ліквідовано до 5 тисяч малокомплектних шкіл.

Натомість пропонується створити так звані опорні школи, що означає: в середньому в одному сільському районі буде одна така “показова школа капіталізму”, куди з решти так званих неперспективних шкіл будуть возити учнів на навчання.

Насправді ця ідея не нова. Раніше теж була ідея робити показові комуністичні села і показові комуністичні школи, навколо яких було більшість занедбаних і бідних шкіл та сіл. Нині по формі цю ідею змінили на капіталістичну, а по змісту політика знищення так званих малих і неперспективних шкіл офіційно узаконюється”, – сказав Томенко.

За словами Томенка, до професійно-технічної освіти, що вже рік не фінансується з бюджету, в наступному році хочуть додати і знищення технікумів-коледжів, які теж передають на місцеві бюджети. Плюс іще одна “оригінальна” ідея – забрати стипендії у студентів, залишивши тільки так званим соціально незахищеним категоріям.

Уряд поки що не збирається переглядати своє податкове ставлення до фермерів і до малого аграрного бізнесу, зазначив Томенко. Натомість усіляко допомагає великим агрохолдингам, які розглядають сільську місцевість як територію для заробітку.

Серед пріорітету уряду немає ні підтримки дитячих спортивних шкіл, ні закладів культури та охорони здоров’я…

“Якщо порівняти головне в програмах уряду Гройсмана стосовно села, то це дуже нагадує політику “відповідального за українське село” прибічника Сталіна Лазаря Кагановича. Там також була ідея зліквідувати малих підприємців (чи так зване куркульство) на селі, укрупнити села, створивши своєрідні пролетарські міста і викорінити все українське з них.

Отож, якщо місцеві громади знову промовчать і такі ідеї в черговому нічному бюджеті будуть проголосовані, можна буде стверджувати, що політика щодо українського села Порошенка-Гройсмана і компанії наслідує політику Кагановича і компанії”, – резюмувавТоменко.

11 вересня

Інші дати
Усікновення голови Івана Хрестителя
В цей день призначено суворий піст. Церква шанує Іоанна Предтечу вище за всіх святих, після Богоматері.
Розгорнути
Народився Дмитро Ткач
(1912, с. Орлик Полтавської обл. - 1993) - українського письменника, журналіста, видавця, автора численних оповідань, повістей, романів. Найвідоміші книжки: "Плем'я дужих", "Арена", "Крута хвиля", "Шторм і штиль". Писав також для дітей ( "Гриць хоче стати моряком", "Небезпечна зона", "Я - шестикласник", "Маленькі мрійники" та ін.
Розгорнути
Народився Павло Грабовський
(1864–1902) – український поет-лірик, публіцист, перекладач, громадський діяч. Створив привабливий образ ліричного героя — борця за утвердження справедливого суспільно-політичного ладу. Автор перекладів світової поезії.
«Мало нас, та се - дарма, Міцна віра рушить скали. Тим загибелі нема, Кому світять ідеали!» («До Русі – України»)
Розгорнути