chrome firefox opera safari iexplorer

Чому українські медіа за наші гроші пропагують польський погляд на історію?

24 жовтня 2016 о 13:59

Поки українські вчені та громадськість намагаються показати справжню і непросту історію україно-польських відносин, українські ЗМІ, що фінансуються державою, чомусь вирішили пропагувати польський погляд на історію.

Так, вже кілька тижнів поспіль UA:Перший (який фінансується з державного бюджету) демонструє у вечірній прайм польський серіал «Епоха честі» (2008—2014 рр.).

А не могли б про українських борців і воїнів, про справжню історію держави на СУСПІЛЬНОМУ показати?!

Щоб на історію своїми, а не чужими очима, дивитися?

Довідково

«Епоха честі» — це польський телесеріал, що виходив на каналі TVP2 з вересня 2008 по листопад 2014 року. В його основі — порівняно маловідомий період історії польського руху опору під час другої світової війни.

В серіалі йдеться про польських солдат-диверсантів, які під час Другої світової війни пройшли навчання в Англії, щоб повернутися в окуповану нацистами Польщу з місією боротьби за незалежність. Події серіалу розгортаються, в основному, у Варшаві.

Серіал розповідає про протистояння польського підпілля і німецьких спецслужб на тлі повсякденного життя жителів окупованої столиці.

На сьогодні серіал вже налічує 7 сезонів, а це близько 80 серій.

tomenko-1Микола Томенко, доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути