chrome firefox opera safari iexplorer

Незважаючи на державну підтримку, на ювілейному «Мазепа-фест» майже не було глядачів

05 жовтня 2016 о 11:29

Вісім років поспіль Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа-фест», присвячений пам’яті українських козаків, які загинули в Полтавській битві під проводом гетьмана Івана Мазепи за волю України, збирав у Полтаві відомі українські гурти, а також кобзарів, лірників, кіномитців, руйнуючи міф про «неформат» сучасної української музики.

Після п’ятирічної перерви через проблеми політичного та фінансового характеру наприкінці вересня в Полтаві на Співочому полі імені Марусі Чурай відбувся 10-й, ювілейний, фестиваль «Мазепа-фест», який відкрили міністр культури України Євген Нищук та міністр молоді і спорту Ігор Жданов, пише Україна молода.

До речі, до організації фестивалю були долучені державні інституції. Зокрема, його підтримали Міністерство молоді та спорту й Міністерство культури, Державне агентство промоції культури України, управління сім’ї, молоді та спорту й управління культури Полтавської облдержадміністрації, а також управління культури міської ради.

Проте, як зазначає видання, на відміну від попередніх фестивалів, на ювілейний з’явилася рекордно мала кількість глядачів — Співоче поле було майже порожнім, а найбільш численною групою стали курсанти, які організовано прибули на мистецький захід. Більшість глядачів розмістилася на пагорбах та оглядовому майданчику, що неподалік Співочого поля.

Багато хто причиною низької явки любителів української рок-музики на відроджений фестиваль називає дещо зависоку ціну на квитки (45—70 гривень) — виручені кошти збиралися спрямувати на організаційні потреби, а також на підтримку людей, котрі постраждали від війни на Донбасі: воїнів АТО та переселенців.

«Я сподіваюся, що це тільки початок, — зазначив Микола Кульчинський. — Сьогодні мало публіки, але я впевнений, що з часом фестиваль мистецтв набере обертів і стане три-, а то й чотириденним, охоплюватиме кілька майданчиків, аби якомога краще донести до людей найкращі здобутки української культури».

Хочеться вірити, що «Мазепа-фест» відродиться.

8 грудня

Інші дати
Антон Хижняк
1907 – український письменник, журналіст, головний редактор «Літературної газети» (1950 – 1961). Автор збірок оповідань «Львівські оповідання», «Килимок», «Краса життя», повістей «Невгамовна», «Онуки спитають», «Нільська легенда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Волкович
(1858, м. Городня, Чернігівська область – 1928) – український хірург-новатор. Створив відому вітчизняну хірургічну школу, заснував Київське наукове товариство хірургів. Описав багато нових методів діагностики та лікування (симптом Волковича, резекція Волковича).
Розгорнути
Народилася Марія Крушельницька (Слобода)
(1876, с.Ульгівка, нині – Польща – 1935) – українська драматична акторка українського театру товариства «Руська бесіда», письменниця, громадська діячка. Брала участь у виданні читанок, організації театральних гуртків та культурно-освітніх закладів.
Розгорнути