chrome firefox opera safari iexplorer

Незважаючи на державну підтримку, на ювілейному «Мазепа-фест» майже не було глядачів

05 жовтня 2016 о 11:29

Вісім років поспіль Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа-фест», присвячений пам’яті українських козаків, які загинули в Полтавській битві під проводом гетьмана Івана Мазепи за волю України, збирав у Полтаві відомі українські гурти, а також кобзарів, лірників, кіномитців, руйнуючи міф про «неформат» сучасної української музики.

Після п’ятирічної перерви через проблеми політичного та фінансового характеру наприкінці вересня в Полтаві на Співочому полі імені Марусі Чурай відбувся 10-й, ювілейний, фестиваль «Мазепа-фест», який відкрили міністр культури України Євген Нищук та міністр молоді і спорту Ігор Жданов, пише Україна молода.

До речі, до організації фестивалю були долучені державні інституції. Зокрема, його підтримали Міністерство молоді та спорту й Міністерство культури, Державне агентство промоції культури України, управління сім’ї, молоді та спорту й управління культури Полтавської облдержадміністрації, а також управління культури міської ради.

Проте, як зазначає видання, на відміну від попередніх фестивалів, на ювілейний з’явилася рекордно мала кількість глядачів — Співоче поле було майже порожнім, а найбільш численною групою стали курсанти, які організовано прибули на мистецький захід. Більшість глядачів розмістилася на пагорбах та оглядовому майданчику, що неподалік Співочого поля.

Багато хто причиною низької явки любителів української рок-музики на відроджений фестиваль називає дещо зависоку ціну на квитки (45—70 гривень) — виручені кошти збиралися спрямувати на організаційні потреби, а також на підтримку людей, котрі постраждали від війни на Донбасі: воїнів АТО та переселенців.

«Я сподіваюся, що це тільки початок, — зазначив Микола Кульчинський. — Сьогодні мало публіки, але я впевнений, що з часом фестиваль мистецтв набере обертів і стане три-, а то й чотириденним, охоплюватиме кілька майданчиків, аби якомога краще донести до людей найкращі здобутки української культури».

Хочеться вірити, що «Мазепа-фест» відродиться.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути