chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні провели другу операцію з установки механічного серця

17 жовтня 2016 о 15:54

В Інституті серця Міністерства охорони здоров'я 16 жовтня була проведена друга в історії України операція по установці механічного серця, повідомив на своїй сторінці на Facebook директор Інституту серця Борис Тодуров.

Операція була проведена 30-річній пацієнтці Людмилі Филяренко з діагнозом «делатаційна кардіоміопатія», який вимагав пересадки серця.

Вартість механічного серця складає 120 тисяч євро, збір коштів на операцію проходив за участю благодійних організацій.

«Перший раз в моїй 30-ти літній практиці у порятунку одного пацієнта брали участь тисячі людей. Дякую, українці. Пишаюся вами», написав Тодуров.

Механічне серце дозволяє пацієнтам, яким необхідна трансплантація, дочекатися донорського органу.

Перша операція з установки механічного серця в Україні була проведена в липні цього року. Тоді механічне серце отримав 41-річний харків'янин Павло Дорошенко, який страждав тяжкою серцевою недостатністю.

Джерело: DT.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути