chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні провели другу операцію з установки механічного серця

17 жовтня 2016 о 15:54

В Інституті серця Міністерства охорони здоров'я 16 жовтня була проведена друга в історії України операція по установці механічного серця, повідомив на своїй сторінці на Facebook директор Інституту серця Борис Тодуров.

Операція була проведена 30-річній пацієнтці Людмилі Филяренко з діагнозом «делатаційна кардіоміопатія», який вимагав пересадки серця.

Вартість механічного серця складає 120 тисяч євро, збір коштів на операцію проходив за участю благодійних організацій.

«Перший раз в моїй 30-ти літній практиці у порятунку одного пацієнта брали участь тисячі людей. Дякую, українці. Пишаюся вами», написав Тодуров.

Механічне серце дозволяє пацієнтам, яким необхідна трансплантація, дочекатися донорського органу.

Перша операція з установки механічного серця в Україні була проведена в липні цього року. Тоді механічне серце отримав 41-річний харків'янин Павло Дорошенко, який страждав тяжкою серцевою недостатністю.

Джерело: DT.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути