chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні провели другу операцію з установки механічного серця

17 жовтня 2016 о 15:54

В Інституті серця Міністерства охорони здоров'я 16 жовтня була проведена друга в історії України операція по установці механічного серця, повідомив на своїй сторінці на Facebook директор Інституту серця Борис Тодуров.

Операція була проведена 30-річній пацієнтці Людмилі Филяренко з діагнозом «делатаційна кардіоміопатія», який вимагав пересадки серця.

Вартість механічного серця складає 120 тисяч євро, збір коштів на операцію проходив за участю благодійних організацій.

«Перший раз в моїй 30-ти літній практиці у порятунку одного пацієнта брали участь тисячі людей. Дякую, українці. Пишаюся вами», написав Тодуров.

Механічне серце дозволяє пацієнтам, яким необхідна трансплантація, дочекатися донорського органу.

Перша операція з установки механічного серця в Україні була проведена в липні цього року. Тоді механічне серце отримав 41-річний харків'янин Павло Дорошенко, який страждав тяжкою серцевою недостатністю.

Джерело: DT.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути