chrome firefox opera safari iexplorer

«Катерина» на сучасний лад: прем'єра телесеріалу 26 листопада

21 листопада 2016 о 11:33

Письменник Андрій Кокотюха переписав «Катерину» Тараса Шевченка на сучаний лад, створивши сценарій для чотирисерійного серіалу.

Прем'єра серіалу відбудеться 26 листопада на каналі «1+1», повідомляє Україна молода.

«Сценарій адаптували для телесеріалу, додалися нові сюжетні лінії. Ми працювали на результат: зберегти загальну ідею — адаптувати Шевченка на сучасний лад. Класику можна і треба адаптувати до нашого часу. Бо проблеми лишаються: зраджене кохання, соціальна нерівність, розбіжності між містом і селом, можливості для реалізації не рівні, а різні», — розповів Кокотюха раніше в інтерв'ю «УМ».

За сюжетом у сім’ї консервативних педагогів підростає дочка Катерина. У село приїжджає столична знімальна група й Катерина закохується у відомого актора Олексія Красильникова. Події відбувається у селищі Шуляки на Черкащині.

«Для мене важливо, що в „Катерині“ зберігся конфлікт між консервативним та вільним світами. І вільний світ показано не ідеальним. У Катерини, за сюжетом, є вибір: ідеальний світ, де все розплановано на роки вперед, де все передбачувано, чи реальний, в якому набиваєш гулі», — прокоментував автор.

У новій «Катерині» Кокотюха переосмислив сучасне розуміння поняття «москаль» — у п'єсі воно не значить «росіянин»:

«У часи Тараса Шевченка „москалями“ називали військовослужбовців російської армії, а „віддати у москалі“ — значило «забрати у солдати». У більш широкому значенні «москаль» — це була свого роду чужа людина, що виходила за рамки певного соціального середовища. І фраза «кохайтесь чорнобриві, та не з москалями» означає — жити розмірено, у своєму соціальному середовищі, і закохуватись у ту людину, до якої полинуло серце. У Шевченка росіянин-офіцер приїхав в українське село і спокусив дівчину. Катерину. Усе просто — прийшла чужа людина з іншим світоглядом, яка виглядає сучасно і тому приваблює. Катерина думає, що офіцер Іван забере її в місто. У моєму сценарії — замість військового з'являється кіношник»

Режисер картини – Андрій Тимченко, продюсери серіалу – Олександр Ткаченко, Олена Васільєва, Вікторія Забулонська.

У серіалі грають Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, Валерія Ходос і Марко Дробот.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути