chrome firefox opera safari iexplorer

«Катерина» на сучасний лад: прем'єра телесеріалу 26 листопада

21 листопада 2016 о 11:33

Письменник Андрій Кокотюха переписав «Катерину» Тараса Шевченка на сучаний лад, створивши сценарій для чотирисерійного серіалу.

Прем'єра серіалу відбудеться 26 листопада на каналі «1+1», повідомляє Україна молода.

«Сценарій адаптували для телесеріалу, додалися нові сюжетні лінії. Ми працювали на результат: зберегти загальну ідею — адаптувати Шевченка на сучасний лад. Класику можна і треба адаптувати до нашого часу. Бо проблеми лишаються: зраджене кохання, соціальна нерівність, розбіжності між містом і селом, можливості для реалізації не рівні, а різні», — розповів Кокотюха раніше в інтерв'ю «УМ».

За сюжетом у сім’ї консервативних педагогів підростає дочка Катерина. У село приїжджає столична знімальна група й Катерина закохується у відомого актора Олексія Красильникова. Події відбувається у селищі Шуляки на Черкащині.

«Для мене важливо, що в „Катерині“ зберігся конфлікт між консервативним та вільним світами. І вільний світ показано не ідеальним. У Катерини, за сюжетом, є вибір: ідеальний світ, де все розплановано на роки вперед, де все передбачувано, чи реальний, в якому набиваєш гулі», — прокоментував автор.

У новій «Катерині» Кокотюха переосмислив сучасне розуміння поняття «москаль» — у п'єсі воно не значить «росіянин»:

«У часи Тараса Шевченка „москалями“ називали військовослужбовців російської армії, а „віддати у москалі“ — значило «забрати у солдати». У більш широкому значенні «москаль» — це була свого роду чужа людина, що виходила за рамки певного соціального середовища. І фраза «кохайтесь чорнобриві, та не з москалями» означає — жити розмірено, у своєму соціальному середовищі, і закохуватись у ту людину, до якої полинуло серце. У Шевченка росіянин-офіцер приїхав в українське село і спокусив дівчину. Катерину. Усе просто — прийшла чужа людина з іншим світоглядом, яка виглядає сучасно і тому приваблює. Катерина думає, що офіцер Іван забере її в місто. У моєму сценарії — замість військового з'являється кіношник»

Режисер картини – Андрій Тимченко, продюсери серіалу – Олександр Ткаченко, Олена Васільєва, Вікторія Забулонська.

У серіалі грають Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, Валерія Ходос і Марко Дробот.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути