chrome firefox opera safari iexplorer

Про «дивацький» характер українців

14 листопада 2016 о 15:18

13 листопада народився один із визначних українських письменників-сатириків Остап Вишня (менш відомий широкому загалу як Павло Губенко) — людина, що мала принципову українську позицію і за це свого часу була засуджена більшовицьким режимом.

У Остапа Вишні є геніальний твір, який називається «Чухраїнці», де йдеться про «дивацький нарід — «чухраїнці» — що жив у чудернацькій країні «Чукрен». Нагадаю, ці «чухраїнці» мали цілих аж п'ять глибоко національних рис:

  1. Якби ж знаття?
  2.  

  3. Забув.
  4.  

  5. Спізнивсь.
  6. Якось то воно буде!
  7. Я так і знав».

Отож, вже немає більшовицького режиму, який ув’язнив Остапа  Вишню, немає радянського режиму, а «дивацькі» риси українського народу, на жаль, досі зберігаються. Адже нічим інакшим, як «особливостями» національного характеру — занадто великою толерантністю, критичністю один до одного та надмірною повагою до чужинців — не можна назвати нинішню дуже дивну дискусію проте, ким нам краще обрати Саакашвілі – президентом чи депутатом Верховної Ради...

Поясню: відповідно до ст. 103 Конституції України «Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою».

А відповідно до закону про вибори народних депутатів, «депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років».

Як відомо, Саакашвілі почав активну діяльність в Україні на запрошення Петра Порошенка, коли став радником Президента у лютому 2015 року. А українське громадянство Саакашвілі отримав від Порошенка 29 травня 2015 року.

Отож, якщо припустити , що буде підтримана ідея дочасних парламентських виборів, які відбудуться на початку наступного року, то ні Саакашвілі, ні його грузинські колеги не матимуть права балотуватися до Верховної Ради. Не матимуть права бути народними депутатами вони навіть у разі чергових виборів до ВР, які мають відбутися у 2019 році.

Що ж стосується президентських виборів, то тут взагалі немає про що говорити, адже мова йде про 10 років постійного проживання на території України громадянина України, яких Саакашвілі не має…

Тому моя порада українцям — змінювати наш «дивний» характер і нарешті почати думати, як САМИМ будувати Україну, а не чекати на тих, хто приїде і зробить це за нас!

tomenko-1Микола Томенко, громадський та політичний діяч України

Розділи: Політика

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути