chrome firefox opera safari iexplorer

Вищий адмінсуд відмовився перейменовувати Горішні Плавні

23 листопада 2016 о 11:23

Вищий адміністративний суд України визнав, що Комсомольськ Полтавської області перейменували на Горішні Плавні у законний спосіб.

Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 22 листопада, повідомляє DW.COM.

«У позові (про незаконність перейменування. — Ред.) було відмовлено», — пояснила речниця суду Галина Гаєвська.

Позивачами виступали депутати міської ради Горішніх Плавнів, які просили визнати незаконною відповідну постанову Ради та пропонували перейменувати місто на Святомиколаївськ.

Довідка «Рідної країни»

Комсомольськ → Горішні Плавні

(Полтавська обл.)
Комсомольськ (1972—2016): назву ініціювала московська газета «Комсомольская правда», яка у січні 1961 року на першій шпальті розмістила статтю про будівництво гіганта чорної металургії та нового міста-супутника: «Есть город Комсомольск-на-Амуре, будет город Комсомольск-на-Днепре». Після публікації статті першопрохідники почали називати селище, яке будувалося, Комсомольськ-на-Дніпрі, скорочено – Комсомольськом. Горі́шні Плавні (з 19 травня 2016 р.): назву виводять від єдиного на всю тодішню округу серед хуторів села, у якому від 1898 р. існувала церква.

Горішні Плавні — топонім, що вказує на характер місцевості, адже плавні біля Дніпра ділили на нижні й верхні (горішні); від цього й назви сіл: Горішні Плавні та Нижні Плавні.

Про логіку інших перейменувань міст можна почитати ТУТ.  

Розділи: Суспільство

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути