chrome firefox opera safari iexplorer

Вищий адмінсуд відмовився перейменовувати Горішні Плавні

23 листопада 2016 о 11:23

Вищий адміністративний суд України визнав, що Комсомольськ Полтавської області перейменували на Горішні Плавні у законний спосіб.

Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 22 листопада, повідомляє DW.COM.

«У позові (про незаконність перейменування. — Ред.) було відмовлено», — пояснила речниця суду Галина Гаєвська.

Позивачами виступали депутати міської ради Горішніх Плавнів, які просили визнати незаконною відповідну постанову Ради та пропонували перейменувати місто на Святомиколаївськ.

Довідка «Рідної країни»

Комсомольськ → Горішні Плавні

(Полтавська обл.)
Комсомольськ (1972—2016): назву ініціювала московська газета «Комсомольская правда», яка у січні 1961 року на першій шпальті розмістила статтю про будівництво гіганта чорної металургії та нового міста-супутника: «Есть город Комсомольск-на-Амуре, будет город Комсомольск-на-Днепре». Після публікації статті першопрохідники почали називати селище, яке будувалося, Комсомольськ-на-Дніпрі, скорочено – Комсомольськом. Горі́шні Плавні (з 19 травня 2016 р.): назву виводять від єдиного на всю тодішню округу серед хуторів села, у якому від 1898 р. існувала церква.

Горішні Плавні — топонім, що вказує на характер місцевості, адже плавні біля Дніпра ділили на нижні й верхні (горішні); від цього й назви сіл: Горішні Плавні та Нижні Плавні.

Про логіку інших перейменувань міст можна почитати ТУТ.  

Розділи: Суспільство

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути