chrome firefox opera safari iexplorer

За рибу – гроші? Доки МінАПК буде продавати посади?

28 листопада 2016 о 15:50

Для того, щоб оцінити, наскільки індекс корупційності нової влади зріс чи впав у порівнянні з попередньою, достатньо подивитися на механізм призначення керівників підприємств на найнижчому, провінційному рівні.

Так, історія з призначенням керівника одного з найбільших в Україні риборозплідників рослиноїдних риб, що розташований в с. Іркліїв Чорнобаївського району на Черкащині, є добрим показником того, що традиції старої злочинної влади сьогодні успішно продовжує нова злочинна влада.

Рибогосподарств такого рівня в Україні збереглося декілька, а створювались вони свого часу не тільки для того, щоб годувати річковою рибою громадян, а й щоб розводити рибу, яка допомагає уникнути зникнення малих річок, ставків та озер. Щоправда, в останні роки цією функцією ні стара, ні нова влада не переймалася, бо головною метою було, радше, заробляння грошей, а не думки про довкілля і майбутнє...

Як би там не було, на сьогодні це Іркліївське рибогосподарство є найбільшим платником податків у районі, одним з найбільших – в області, і, зрозуміло, що київські чиновники, дивлячись на те, що, виявляється, в системі Державного агентства рибного господарства України та, відповідно, в координації МінАПК ще існують підприємства, які не просто прибуткові, а й успішні, вже кілька років, як оголосили «конкурс» на те, хто готовий КУПИТИ посаду керівника такого успішного господарства.

Після Євромайдану громадські активісти та, найважливіше, колектив самого господарства, районна державна рада та адміністрація, і навіть обласна влада дотримується тієї точки зору, що керівник цього господарства мусить бути підтриманий самим виробничим колективом та погоджений місцевою владою. Адже як можна інакше, коли прем’єр-міністр і всі очільники держави кожен ранок починають зі слів «децентралізація» та «повага до місцевих громад»?..

Натомість подання колективу та місцевої влади зникає у київських кабінетах, а представникам Черкащини популярно пояснюють: «Ви що, безплатно ще хочете свою людину призначити?»...

Тому час від часу на підприємство «наїжджає» якийсь київський представник – то колишній міліціонер, то інший «фахівець» з питань рибного господарства. Але колектив підприємства та місцева влада зайняли жорстку позицію, сказавши, що нині, після обіцянок нової влади на Євромайдані та щоденних обіцянок про децентралізацію, посада їхнього керівника не продається: вони мають право його призначати, погодивши з місцевим самоврядуванням.

У мене запитання до міністра АПК та керівника Держрибагентства: то як довго у ваших відомствах будуть продаватися посади?!

P.S.

До речі, радив би міністру АПК, який добре знає Полтавщину, бодай почати відродження колись одного з найбільших у Східній Європі рибних господарств «Полтаварибгосп», яке на сьогодні повністю знищене. Це було би правильно і шляхетно.

tomenkoМикола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

 

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути