chrome firefox opera safari iexplorer

На скільки за рік зменшились статки українців?

05 грудня 2016 о 15:39

Сукупні статки населення світу від середини 2015 до середини 2016 року зросли на 1,4% — до $256 трлн. Про це йдеться в доповіді Global Wealth Report, підготовленій Credit Suisse.

Але кількість дорослих у світі виросла приблизно тими ж темпами, тому вперше з 2008 року середнє багатство на кожну дорослу людину не змінилося, склавши 52,8 тис доларів.

Українці разом із росіянами й аргентинцями увійшли до трійки аутсайдерів: добробут населення у цих країнах скоротився у відсотковому вираженні найбільше.

Добробут українських домогосподарств упав на 19%, російських — на 15%. Найбільше збідніли аргентинці — на 27%. Основною причиною цього стали несприятливі коливання валютних курсів.

Україна — разом із Молдовою та Білоруссю — також потрапили до групи країн, де на одного дорослого у середньому припадає менше 5 тис. доларів. До цієї групи належать також низка країн Африки, Індія і Казахстан.

Більшість сусідів України, за даними Credit Suisse, заможніші за неї: зокрема, Росія, Польща і Румунія належать до групи країн, де статки дорослих перебувають у межах від 5 до 25 тис. доларів.

Тим часом добробут британців також зменшився приблизно на 10%. Укладачі звіту пов'язують це із голосуванням про вихід з ЄС.

Найбільше в процентному вираженні виросли особисті статки в Японії — на 19%. Це сталося на тлі зміцнення ієни до долара.У трійці лідерів — також Нова Зеландія і Гонконг.

Credit Suisse відзначає подальше посилення майнової нерівності в світі: всього 10% людей володіють 89% всіх світових активів.

Джерело: bbc.com
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути