chrome firefox opera safari iexplorer

Чи зупинено вивіз лісу з України: чекаємо звіту митників

16 січня 2017 о 14:20

Як один з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (чинний Закон № 325-VIII) звернувся до Державної фіскальної служби України з вимогою поінформувати мене і громадськість про виконання вимог діючого законодавства.

Зокрема, як відомо, з 1 січня 2017 року вступила в силу норма згаданого вище Закону щодо заборони на 10 років вивезення за межі митної території України лісоматеріалів необроблених деревних порід сосни. А враховуючи те, що з листопада 2015 року вже діє заборона на експорт так званого «твердого лісу» — дуба, граба тощо, то станом на сьогодні за межі нашої держави ЗАБОРОНЕНО вивозити будь-який ліс-кругляк. Тепер з України можна вивозити лише пиломатеріали.

Зважаючи на те, що на Державну митну службу, яка є структурним підрозділом ДФС, покладено завдання щодо забезпечення застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства України з питань державної митної справи, а також з огляду на положення Закону «Про доступ до публічної інформації», як співавтор згаданого Закону, прошу надати мені інформацію про заходи, які були вжиті Державною фіскальною службою для виконання вимог даного Закону щодо заборони вивезення необробленої деревини за кордон України.

Отож, Закон є, і він діє. А тепер важливо простежити, щоб усі контролюючі та правоохоронні органи (митники, прикордонники, поліція, СБУ та інші структури) забезпечили виконання цього надважливого для національної економіки, енергетичної незалежності України та її довкілля Закону.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути