chrome firefox opera safari iexplorer

Мінекології хоче повернути Межигір'я у державну власність

16 березня 2017 о 10:24

Міністерство екології та природних ресурсів України звернулося до суду, аби повернути Межигір'я у державну власність, повідомляє ВВС. Україна.

Як словами голови відомства Остапа Семерака, за ініціативою міністерства подали касаційну скаргу на попередні рішення судів, які підтверджували законність передачі майна Межигір'я у приватну власність.

«Звертаємося до суду і намагаємося, образно кажучи, „відмотати плівку назад“ і в рамках закону почати процедуру повернення до державної власності об'єктів, які належали Мінприроди і сфери його управління», — сказав пан Семерак.

За словами урядовця, досі статус Межигір'я залишається невизначеним, і «юридично споруди, які є у Межигірї, належать приватним компаніям, які афільовані із родиною колишнього президента Януковича».

Раніше частина із цих об'єктів були у власності Мінекології, але згодом «були відчужені за сумнівними схемами із державної власності у часи президентства Януковича».

Загальний ланцюжок відчуження, як твердить урядовець, виглядав так: влітку 2007 року уряд за пропозицією Мінприроди погоджує із Державним управлінням справами та Фондом держмайна і передає будівлі, споруди та інше майно, що розташоване на території урочища Межигір'я до сфери управління Мінприроди.

Далі все це впродовж місяця за пропозицією Мінприроди передають до статутного капіталу НАК «Надра України», яка перебуває у підпорядкуванні Мінприроди донині.

У вересні 2007 року «Надра України» укладає договір обміну із приватною компанією «Метінвесттрейд», каже урядовець. Обмін полягав у тому, що держава віддає приватній компанії комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» (згодом отримав назву резиденція Межигір'я), а отримує два нежитлові будинки у Києві.

В листопаді 2007 року «Метінвесттрейд» продає резиденцію Межигір'я іншій, на той момент маловідомій фірмі «Танталіт», яка є формальним власником комплексу до сьогодні. Ця компанія також фігурує у багатьох кримінальних справах, пов'язаних із президентом Януковичем та його оточенням, а тому на її майно накладено судовий арешт.

Законність угоди обміну була підтверджена рішенням господарського суду Києва та Київського апеляційного господарського суду.

«Як міністр я дав відповідне доручення НАК „Надра України“ звернутися із касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду про визнання недійсним договору міни», — заявив Остап Семерак.

Разом із тим він визнав, що законні терміни для оскарження рішення вже минули.

Втім, в уряді сподіваються, що суд візьме до уваги, що терміни пропущені через те, що власник цього об'єкту «перебував при владі і мав можливість здійснювати тиск на діяльність чи бездіяльність тих органів державної влади, які повинні були це зробити, і не зробили цього».

Разом із тим він не пояснив, чому касаційну скаргу подали лише зараз, через три роки після того, як президент Янукович залишив Україну.

Пан Семерак вважає, якщо уряд виграє цю справу, «держава отримає законний інструмент швидкого повернення Межигір'я у державну власність».

В уряді очікують, що суд візьме цю справу до розгляду вже до кінця цього тижня.

Поки що формальним власником Межигір'я є приватна компанія. Утримують і доглядають за комплексом, який став символом президентства Віктора Януковича, волонтери.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути