chrome firefox opera safari iexplorer

Презентували перший том Великої української енциклопедії — від «А» до «Акц»

30 березня 2017 о 10:50

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентувала днями перший том Великої української енциклопедії, що вийшов за підтримки Держкомтелерадіо в межах програми «Українська книга» 2016 року.

Велика українська енциклопедія — універсальне багатотомне систематизоване енциклопедичне видання, перша велика універсальна енциклопедія України, яка виходить за часи незалежності.

Перший том енциклопедії — це 592 сторінки, що містять близько 1700 енциклопедичних статей (від «А» до «Акц»). В енциклопедії вміщено понад 1000 кольорових ілюстрацій: фото, малюнків, схем, таблиць, діаграм, понад 35 карт. У підготовці першого тому взяло участь понад 300 провідних науковців України.

У Великому конференц-залі НАН України, де відбувалася презентація видання, зібрались академіки, працівники наукових установ, викладачі вищої школи, редакційний колектив ВУE.

Знаковою подією для Національної академії наук України і всього українського суспільства назвав віце-президент НАН України Анатолій Загородній вихід першого тому енциклопедії. Доктор фізико-математичних наук Максим Стріха, згадуючи про скептицизм, із яким сприймали на початку цю ідею, наголосив: Україна вкотре довела, що має право на енциклопедію, яка є інтелектуальним паспортом нації й держави.

Керівник авторського колективу ВУЕ кандидат історичних наук Алла Киридон розповіла про подальші плани енциклопедичного видавництва. По-перше, це видання друкованої версії ВУE, до 2026 року заплановано видати майже 30 томів. По-друге, це створення розширеної електронної версії енциклопедії, по-третє, функціонування електронного порталу, що дасть змогу реалізувати на практиці ідею створення національної енциклопедії, що відповідає сучасним тенденціям глобалізованого інформаційного світу.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути