chrome firefox opera safari iexplorer

Львів'янин має найбільшу в Україні колекцію музичних інструментів народів світу

07 липня 2017 о 17:59

Любомир Кушлик не просто колекціонує і науково досліджує музичні інструменти, він ще й грає на кожному із них, видобуває автентичний звук, як і тисячоліття тому.

За 20 років музикознавець зібрав уже тисячу експонатів. На виставку приніс лише половину, пише Zaxid.net.

«Коли я привіз сюди експонати, розкладав чемодани, то всі ахнули, кажуть: та то все не влізе», ― сміється колекціонер. ― У мене дуже багато бандур, скрипок різної роботи, є фабричні, але для мене найдорожча ― крива і горбата скрипка майстра з села. Так, як дядько зробив в Кам'янко-Бузькому районі, так і є».

Колекція безперервно розростається, бо пан Любомир їздить в експедиції.

«Я збираю їх де тільки можу: їжджу на села, на фестивалі, пристаю до людей на базарах, в автобусах їду, місцевих розпитую десь в Карпатах, в Буковині», ― розповідає музикознавець.

Особлива колекція й тим, що Любомир Кушлик збирає і побутові речі, які на перший погляд, не мають жодного стосунку до музики, але із яких народ видобував звуки і вважав оберегом. До прикладу, підкова чи маглівниця.

«На маглівницях грали, бо це предмет, що очищає і тому грали перед весіллям для очищення», ― пояснює пан Любомир.

Колекціонує й екзотику ― народні інструменти, скажімо, австралійських, африканських аборигенів, тихоокеанських полінезійців.

Втім, свою збірку лише час від часу показує на виставках, а постійного музею народних інструментів досі нема.

«Соромно зізнатися, що такий співочий й інструментальний український народ, який має дуже багато інструментів, де жива музична культура, не має повноцінного музею інструментів в усій Україні», ― каже Любомир Кушлик.

Виставка у Львівському музеї народної архітектури і побуту триватиме до серпня.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути