chrome firefox opera safari iexplorer

Вміст ртуті над київським «Радикалом» у 30 разів вищий за норму

06 липня 2017 о 16:57

На території колишнього столичного заводу «Радикал» у деяких точках концентрація ртуті в повітрі перевищує гранично допустиму норму до 30 разів, концентрація у ґрунті перевищує допустиму норму до 14,5 разів.

Про це заявив представник Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко на спільному брифінгу з депутатами Київради від “Самопомочі”, повідомляє Укрінформ.

«Ряд нових лабораторних досліджень на території заводу «Радикал» відбувалися 23 і 29 червня 2017 року», — сказав Байраченко.

Як зазначила депутат Київради Ганна Сандалова, столичний завод «Радикал», який спорудили ще у 1951 році, був один із трьох підприємств в Радянському Союзі, які на той час виробляли рідкісну і необхідну для оборони, енергетики та хімічної промисловості продукцію, для створення якої застосовували ртуть.

"Тоді екологічна інспекція зафіксувала на території заводу 134,6 тонни ртуті, 109 тонни сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонни аміаку, 486 тонни — шламів солерозчинення та близько 2500 тонн інших відходів», – зазначила депутат.

Сандалова наголосила на тому, що після ліквідації заводу в 2000 році територію «Радикалу» визнали екологічно небезпечним об’єктом для Києва, оскільки концентрація ртуті на окремих ділянках перевищується у десятки разів.

«У 2006 з цієї території вдалося вивезти 127 тис. кг ртуті та 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. Та все ж приблизно 6-7 тонн ртуті нікуди не ділося. Якщо порахувати це звичайними термометрами, то з цієї кількості ртуті можна зробити їх для усіх жителів планети», – сказала Сандалова.

Розділи: Довкілля

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути