chrome firefox opera safari iexplorer

Київський академічний театр ляльок відзначить 90-річчя грандіозним фестивалем

29 вересня 2017 о 11:25

Київському академічному театру ляльок (віднедавна — Замок на горі) цьогоріч виповнюється 90 років!

Саме тому його працівники вирішили влаштувати для киян і гостей столиці грандіозне свято — фестиваль із найкращими виставами для дітей та дорослих від 18 країн, повідомляє Україна молода.

Серед учасників Pupрet UP! — гості з Німеччини, Франції, Хорватії, Грузії, Туреччини, Португалії, Канади.

Покази майже всіх вистав протягом п’яти днів будуть відбуватися паралельно на ­трьох сценах театру — великій, малій та мікросцені.

Окрім того, в холах заплановані розважально-танцювальні програми, презентації фотовиставок і фільмів про країн-учасників.

На урочисте відкриття 30 вересня у Києві організатори форуму запрошують усіх бажаючих.

Для цього варто взяти з собою свою улюблену ляльку чи іграшку, яскраво одягнутися і прийти на Європейську площу о 18.00.

Далі всі гості разом з акторами театралізованою ходою рухатимуться до Поштової площі до спеціально спорудженої сцени.

На ній буде показаний видовищний вуличний перформанс «Легенда про Київ» із величезними ляльками, грою на барабанах, вогняним шоу і човном завширшки 6 метрів.

Загалом, майже всі вистави форуму поставлені універсальною мовою — ляльковою (мінімум слів, максимум дії). Тому навіть зарубіжні постановки будуть зрозумілі аудиторії різного віку. Винятком стане лише вистава «Яблунева долина» Французької незалежної театральної компанії «Колапс» (місто Ліон), яку наживо дублюватиме актриса Юлія Шаповал (переклад Неди Неждани).

Хедлайнери фестивалю Pupрet UP! — вистави «Незвичайна подорож» Німецького театру ляльок «П’яте колесо» з міста Руст, «Грузія» Грузинського державного театру ляльок з міста Сагареджо, «Валізка та собачка» Іранської театральної групи «Маска» з Тегерана, «Дев’ята овечка» Хорватського дитячого театру імені Бранко Михайлевича з міста Осієк та «Чарівна зброя Кєндзо» Білоруського театру ляльок «Лялька» з Вітебська.

До складу експертної комісії увійшли: режисер театру ляльок Реваз Байназишвілі (Грузія), продюсер театру ляльок «Ільмарине» у місті Нарва Ірина Михальова (Естонія), режисер, художній керівник і директор Київського театру оперети Богдан Струтинський (Україна), режисер і педагог Леонід Попов (Україна), театральний критик i викладач Сергій Васильєв (Україна).

Однією з місій фестивалю Pupрet UP! є розширення вікової категорії своїх глядачів, аби в майбутньому показувати, окрім дитячих, більше вистав для дорослих і сімейного перегляду. Приміром, найближчою прем’єрою буде постановка популярної режисерки з Харкова Оксани Дмітрієвої «Як загинув Гуска» за однойменною п’єсою Миколи Куліша.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути