chrome firefox opera safari iexplorer

Магнітні бурі у вересні: медики радять уникати стресів і перевтоми

06 вересня 2017 о 16:11

На початку осені метеорологи попереджають про декілька спалахів сонячної активності. За даними сайту meteoprog.ua у вересні штормитиме 5 разів: 1 вересня, 13 вересня, 14 вересня, 15 вересня, 16 вересня.

З 17 по 23 вересня будуть спостерігатися збурення геомагнітного поля Землі.

Медики попереджають, що магнітні бурі можуть стати причиною різкої зміни настрою, погіршення загального самопочуття і загострення хронічних захворювань.

Особливо страждають люди із захворюваннями серцево-судинної системи. Можливими реакціями організму людини на магнітні бурі є: головний біль, порушення сну, занепад сил, різка зміна показників артеріального тиску.

У дні максимальної геомагнітної активності уникайте стресу, перевтоми, а також надмірних розумових та фізичних навантажень, дотримуйтеся правил здорового харчуванням.

Лікар-фітотерапевт Борис Скачко радить — якщо ви знаєте свою реакцію на зниження атмосферного тиску, перепади температури і магнітні бурі, то наперед прийміть препарати, які стабілізують самопочуття.

«Уникайте навантажень як фізичних, так і емоційних, які будуть перевантажувати судини і нервову систему. Відмовтеся від рясних прийомів їжі, особливо жирної: переповнений шлунок приводить до порушення ритму серця і стрибків тиску. Їжте невеликими порціями по 4-5 разів на день. Віддавайте перевагу продуктам, багатим вітамінами А, С і Р, які позитивно впливають на функції нервової системи і кровоносних судин. Це чорна смородина, лимони, плоди шипшини, щавель, обліпиха, морква, яловича печінка, вершкове масло, яйця», — зазначає лікар

Ще радить лікар замінити каву і міцний чай (ці напої перезбуджують нервову систему) на трав'яний чай і адаптогени: відвар шипшини, настоянки женьшеню, елеутерококу, плодів лимонника, повністю відмовитися від алкоголю, який не розслаблює, а активізує центральну нервову систему.

«Якщо ви відчули різке нездужання, підвищився тиск або почастішала частота серцевих скорочень, відкладіть роботу або домашні справи, випийте заспокійливі ліки або 50 крапель корвалолу і приляжте на годину відпочити в темному, добре провітрюваному приміщенні. Добре висипайтеся — безсоння підвищує метеочутливість втричі», — рекомендує лікар.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути