chrome firefox opera safari iexplorer

За рік «Укравтодор» відремонтував лише 1% доріг?

18 вересня 2017 о 11:47

Тема доріг завжди актуальна перед будь-якими виборами. От і зараз прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надто часто почав повторювати одну і ту саму тезу — по-справжньому якісні дороги по всій Україні за 3-5 років. Лише у понеділок, 11 вересня, на Twitter аккаунті прем'єр-міністра було одразу 8 постів про дорожній ремонт, пише DW.com.

170 тисяч кілометрів — саме така загальна протяжність українських автошляхів державного та місцевого значення. 95% з них, за даними міністерства інфраструктури, є зношеними і не відповідають сучасним вимогам.

Щоб привести їх до ладу за короткий час, потрібно щороку ремонтувати близько 30 тисяч кілометрів, стверджують експерти.

«З них 15 тисяч кілометрів — капітального ремонту і ще 15 тисяч — середнього поточного. Наразі ж ми ремонтуємо від 500 до 1000 кілометрів доріг на рік», — пояснює голова ГО «Моя дорога» Роман Хміль.

І справді, згідно зі статистикою «Укравтодору», яку отримала DW.com, наразі за рік відомство встигає відремонтувати в середньому менше тисячі кілометрів доріг. Тобто, в 30 разів менше від потреби, або менше 1 відсотка всіх доріг.

Причому, здебільшого робиться лише середній поточній ремонт.

Найбільший «бум» відбувся не в часи урядування Володимира Гройсмана, і навіть не в часи прем’єрства Арсенія Яценюка. Найбільше дороги ремонтувалися у період підготовки до фіналу чемпіонату з футболу «Євро-2012»: близько двох тисяч кілометрів доріг у 2011 році і 1600 кілометрів — у 2012 році.

Для порівняння: цьогоріч відремонтовано поки що сімсот кілометрів доріг, хоча в «Укравтодорі» обіцяють збільшиту цю цифру до тисячі кілометрів до кінця року.

Розділи: Суспільство

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути