chrome firefox opera safari iexplorer

Чи прийде зима на Сергія Послушного і чи можна сьогодні влаштовувати застілля

20 жовтня 2017 о 11:28

Сьогодні преподобного Сергія Послушливого, Печерського, в Ближніх печерах, повідомляє Укрінформ. 

Про життя цього святого відомо не надто багато. Жив він десь на межі ХІІ-ХІІІ ст., був ченцем Печерського монастиря в Києві. Його прізвисько Послушливий, з яким він увійшов не лише в історію Києво-Печерської лаври, але й усієї православної церкви, є досить промовистим і свідчить про надзвичайний послух і смиренність преподобного, які цінуються в чернецтві понад усе.

В народі на Сергія Послушного вже чекали зими. Якщо цього дня земля вкривається сніжком, то через місяць буде справжня зима. Коли ж ні – то й сніг упаде не скоро.

Якщо вранці туман піднімається, утворюючи хмари, — перед дощем, а як припадає до землі – на сонячний день.

Кому байдуже до церковних свят і народних прикмет – може долучитися до Міжнародного дня кухаря.

Іменинники нині всі Сергії та Миколаї.

Сьогодні 2-й місячний день. Місяць у Скорпіоні. Досить сприятливий і позитивний день з пасивною енергетикою, хоча скорпіон і може несподівано вжалити. Стосується це, передусім, міжособистісних контактів, спілкування. Вдалий день для початку будь-якого громадського починання, а також для переходу на іншу посаду. Було б ідеальним варіантом, якби кожен потрапив у струмінь природних місячних ритмів. Тоді б місяць пройшов би легко, без зайвих емоційних і фізичних затрат. Саме 2-й місячний день задає тон усьому подальшому місяцю. Цей день краще провести діяльно. Відпочинок попереду. Можна влаштовувати невеличкі застілля.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 році: -5,6; а найтеплішим у 1921 – +20,9.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути