chrome firefox opera safari iexplorer

Історія – це інструмент війни за Україну: в Черкасах презентували “Український щорічник”

27 листопада 2017 о 12:08

“Український щорічник-2018” для щоденного патріотизму презентував у Черкасах наш земляк, громадський діяч Микола Томенко. “Український щорічник” – проект фонду “Рідна країна” – вже став доброю традицією: нинішнє видання стало восьмим.

“На листопад 2016 року, після всього, що ми пережили разом з вами, 22% громадян України вважали Сталіна, і 25% – Леніна, визначними  державними діячами. Фактично кожен четвертий громадянин України вважає позитивними героями тих, хто Україну знищував. Неадекватне сприйняття історії нав’язувалося в різні періоди, – сказав під час презентації Микола Томенко. – Ми так тікали від “руского міра”, що забігли в західний, а наш, український світ, проскочили. А в західному світі ми нікому без нашої історії й культури не потрібні”.

“Український щорічник-2018” містить згадку про понад тисячі персоналій української культури, науки, філософії, літератури. Багато афористики і загального історичного матеріалу. Видання з наступного року трохи зміняться, розповів Микола Томенко. Щорічники планують присвятити культовим для українців особистостям – Іванові Франку, Лесі Українці, Григорію Сковороді.

“Український щорічник” є одним із низки просвітницьких проектів фонду “Рідна країна” і Громадського руху “Рідна країна” поруч із “7 чудес України”, аудіопроектами та видавництвом книг. У такий спосіб автори проектів у популярній формі розповідають про українську історію, культуру і традиції, висвітлюючи й інший, неусталений погляд на всім відомі історичні події.

“24 серпня ми святкуємо день проголошення Незалежності України. Невже ми ніколи не мали держави? 1917—1920 роки – Україну визнавали, були консульства, представництва. Зробімо день відновлення Незалежності і скажемо, що держава в нас була за часів Київської Русі, Гетьманщини. Ми не просто йдемо в Європу, ми її створювали! Треба робити масову презентацію правдивої нашої історії. Історія – це інструмент війни за Україну, ключова зброя, яка може зробити нас нормальною країною – без Леніна-Сталіна в героях”, – відзначив Микола Томенко.

Презентація завершилася автограф-сесією.

Фото Сергія Черкасова

Розділи: Суспільство

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути