chrome firefox opera safari iexplorer

Історія – це інструмент війни за Україну: в Черкасах презентували “Український щорічник”

27 листопада 2017 о 12:08

“Український щорічник-2018” для щоденного патріотизму презентував у Черкасах наш земляк, громадський діяч Микола Томенко. “Український щорічник” – проект фонду “Рідна країна” – вже став доброю традицією: нинішнє видання стало восьмим.

“На листопад 2016 року, після всього, що ми пережили разом з вами, 22% громадян України вважали Сталіна, і 25% – Леніна, визначними  державними діячами. Фактично кожен четвертий громадянин України вважає позитивними героями тих, хто Україну знищував. Неадекватне сприйняття історії нав’язувалося в різні періоди, – сказав під час презентації Микола Томенко. – Ми так тікали від “руского міра”, що забігли в західний, а наш, український світ, проскочили. А в західному світі ми нікому без нашої історії й культури не потрібні”.

“Український щорічник-2018” містить згадку про понад тисячі персоналій української культури, науки, філософії, літератури. Багато афористики і загального історичного матеріалу. Видання з наступного року трохи зміняться, розповів Микола Томенко. Щорічники планують присвятити культовим для українців особистостям – Іванові Франку, Лесі Українці, Григорію Сковороді.

“Український щорічник” є одним із низки просвітницьких проектів фонду “Рідна країна” і Громадського руху “Рідна країна” поруч із “7 чудес України”, аудіопроектами та видавництвом книг. У такий спосіб автори проектів у популярній формі розповідають про українську історію, культуру і традиції, висвітлюючи й інший, неусталений погляд на всім відомі історичні події.

“24 серпня ми святкуємо день проголошення Незалежності України. Невже ми ніколи не мали держави? 1917—1920 роки – Україну визнавали, були консульства, представництва. Зробімо день відновлення Незалежності і скажемо, що держава в нас була за часів Київської Русі, Гетьманщини. Ми не просто йдемо в Європу, ми її створювали! Треба робити масову презентацію правдивої нашої історії. Історія – це інструмент війни за Україну, ключова зброя, яка може зробити нас нормальною країною – без Леніна-Сталіна в героях”, – відзначив Микола Томенко.

Презентація завершилася автограф-сесією.

Фото Сергія Черкасова

Розділи: Суспільство

8 березня

Інші дати
Народився Арсен Каспрук
(1919, с. Стреків Хмельницької обл. - 1982) – письменник і літературознавець, дослідник класиячної української поезії (І. Франка, П. Грабовського, М. Старицького, В. Самійленка, І. Манжури). Автор текстів пісень «Ти прийди», «Лілея».
Розгорнути
Народився Леонід Осика
(1940, м. Київ - 2001), український кінорежисер, сценарист. Основні праці: «Камінний хрест», «Захар Беркут», «Тривожний місяць вересень», «Етюди про Врубеля».
Розгорнути