chrome firefox opera safari iexplorer

Історія – це інструмент війни за Україну: в Черкасах презентували “Український щорічник”

27 листопада 2017 о 12:08

“Український щорічник-2018” для щоденного патріотизму презентував у Черкасах наш земляк, громадський діяч Микола Томенко. “Український щорічник” – проект фонду “Рідна країна” – вже став доброю традицією: нинішнє видання стало восьмим.

“На листопад 2016 року, після всього, що ми пережили разом з вами, 22% громадян України вважали Сталіна, і 25% – Леніна, визначними  державними діячами. Фактично кожен четвертий громадянин України вважає позитивними героями тих, хто Україну знищував. Неадекватне сприйняття історії нав’язувалося в різні періоди, – сказав під час презентації Микола Томенко. – Ми так тікали від “руского міра”, що забігли в західний, а наш, український світ, проскочили. А в західному світі ми нікому без нашої історії й культури не потрібні”.

“Український щорічник-2018” містить згадку про понад тисячі персоналій української культури, науки, філософії, літератури. Багато афористики і загального історичного матеріалу. Видання з наступного року трохи зміняться, розповів Микола Томенко. Щорічники планують присвятити культовим для українців особистостям – Іванові Франку, Лесі Українці, Григорію Сковороді.

“Український щорічник” є одним із низки просвітницьких проектів фонду “Рідна країна” і Громадського руху “Рідна країна” поруч із “7 чудес України”, аудіопроектами та видавництвом книг. У такий спосіб автори проектів у популярній формі розповідають про українську історію, культуру і традиції, висвітлюючи й інший, неусталений погляд на всім відомі історичні події.

“24 серпня ми святкуємо день проголошення Незалежності України. Невже ми ніколи не мали держави? 1917—1920 роки – Україну визнавали, були консульства, представництва. Зробімо день відновлення Незалежності і скажемо, що держава в нас була за часів Київської Русі, Гетьманщини. Ми не просто йдемо в Європу, ми її створювали! Треба робити масову презентацію правдивої нашої історії. Історія – це інструмент війни за Україну, ключова зброя, яка може зробити нас нормальною країною – без Леніна-Сталіна в героях”, – відзначив Микола Томенко.

Презентація завершилася автограф-сесією.

Фото Сергія Черкасова

Розділи: Суспільство

8 квітня

Інші дати
Борис Тенета (Гурій)
1903 – український поет, прозаїк.
Розгорнути
8 квітня відзначають:
  • День працівників військових комісаріатів.
  • Міжнародний день циган.
Розгорнути
Народився Дмитро Дорошенко
(1882, м. Вільнюс, Литва - 1951) — політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».
«Я нічого не робив для чужих, в чужих інтересах, але завжди для своїх, а свої — всі були для мене цінні, поскільки, кожний по-свойому, мали в своїй діяльности на меті добро України» (Дмитро Дорошенко).
Розгорнути
Народився Михайло Коссак
(1874, с.Горішня Вигнанка Тернопільська область - 1938) – український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.
Розгорнути