chrome firefox opera safari iexplorer

Католицьке Різдво тепер в Україні вихідний день

16 листопада 2017 о 11:57

Верховна Рада України внесла 25 грудня до переліку вихідних днів у зв'язку із Різдвом Христовим за Григоріанським календарем, а 2 травня виключила з переліку вихідних.

«За» законопроект № 5496 проголосували 238 народних депутатів, повідомляє Zaxid.net.

Законопроект встановлює святковим та вихідним днем 25 грудня, натомість 2 травня буде робочим.

Документ ще має підписати спікер парламенту Андрій Парубій та президент України Петро Порошенко. Потім текст опублікують в офіційному виданні «Голос України». На наступний день після цього зміни наберуть чинності.

За даний законопроект депутати голосували 5 разів, оскільки частина нардепів хотіла виключити 2 травня зі списку вихідних днів, а інша була категорично проти. Зрештою, депутати погодилися, що 25 грудня має бути вихідним, а 2 травня — робочим днем.

Зазначимо, що в Україні вихідним до цього було лише 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Українська, Російська, Грузинська, Сербська, і Польська Єрусалимська православні церкви, а також Греко-католицька церква в Україні).

За словами авторів ініціативи, близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх діючих релігійних організацій України, святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня, яке є в Україні робочим днем.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути