В Україні існує де-факто нелегальний ринок азартних ігор і напівлегальний ринок лотерей.
Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю «Апостроф», повідомляє Укрінформ.
«Ситуація дуже складна. Фактично ми маємо неконтрольований ринок, я його так називаю», — заявив він.
Заступник міністра також підкреслив, що для вирішення проблеми з підпільним ринком азартних ігор у Мінфіну недостатньо повноважень.
«Я хочу, щоб ви чітко розуміли: є певна громадська проблема, для вирішення якої недостатньо тільки повноважень Мінфіну. Суть проблеми у тому, що у нас є де-факто нелегальний ринок азартних ігор, який де-юре незаконний, і напівлегальний ринок лотерей», — сказав Марченко.
Він пояснив, що міністерство розробило законопроект для вирішення цього завдання, але його не підтримали у парламенті.
«Йдеться про урядовий проект закону України „Про детінізацію ринку азартних ігор і забезпечення прибутками бюджету з метою виконання соціальних зобов'язань“, який передбачає комплексне врегулювання проблеми у сфері грального бізнесу, у тому числі лотерей. Це ключовий законопроект, але він і ряд альтернативних депутатських законопроектів з питань регулювання грального бізнесу і лотерей не розглядаються Верховною Радою, не розглядаються комітетами, не розглядаються спеціально створеною робочою групою з розгляду поданих законопроектів про законодавче нормування ринку азартних ігор і розробку єдиної концепції функціонування цього ринку. Тобто до цього законопроекту нікому немає справи», — впевнений заступник міністра.
Нагадаємо, Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» протягом року безрезультатно намагається з'ясувати, скільки найбільша мережа лотерейного бізнесу в Україні «Українська національна лотерея» платить податків до бюджету.
Рух «Рідна країна»скерував до Міністерства фінансів запит для надання інформації щодо сплачених підприємством зі 100% іноземними інвестиціями «Українська національна лотерея» коштів до державного бюджету.
Міністерство фінансів, вважаючи себе некомпетентним в даному питанні, подали запит до Державної фіскальної служби. У відповіді на запит директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем класифікував інформацію про сплачені (а може, й не сплачені) кошти до державного бюджету «Українською національною лотереєю» як інформацію з обмеженим доступом.