chrome firefox opera safari iexplorer

З0 листопада 1971р. народився український патріот Володимир Рибак

30 листопада 2017 о 08:32

Депутат Горлівської міської ради Володимир Іванович Рибак був закатований сепаратистами за те, що волів бачити своє рідне місто під прапором  України.

Володимир Рибак народився у Горлівці.

Закінчив автомобільно-дорожній інститут Донецького національного технічного університету. Інженер-механік. Згодом отримав фах правознавця у  Міжрегіональній академії управління персоналом.

Працював майже 15 років у відділі карного розшуку Горлівського міського управління УМВС у Донецькій області.

Був депутатом Горлівської міськради. Належав до тих, кого називають борцями за справедливість. Нещадно воював з місцевими корумпованими можновладцями – «регіоналами» та кримінальниками.

Після Революції Гідності подав документи для відновлення у правоохоронних органах, мав намір очолити Горлівську міліцію –  сподівався, що на цій посаді матиме змогу протидіяти «руской вєснє» — сепаратистському шабашу, який передбачав.

Герой України (посмертно) – «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові…»

22 квітня 2014р. місцеві рибалки виловили з річки Казенний Торець поблизу селища Райгородок Слов'янського району тіла двох чоловіків. Це були горлівський депутат Володимир Рибак і студент Юрій Поправка. Обох дико катували і втопили непритомними.

17 квітня під час мітингу Володимир Рибак зробив спробу зняти з будівлі міськради сепаратистський прапор «ДНР» і  встановити український державний стяг.

Того ж дня близько 18.00, як повідомили очевидці, Володимир через площу біля міськради вирушив на вулицю Пушкінську, рухаючись у напрямку Озеряновки, де мешкав з родиною. Разом із ним було кілька людей.  На Пушкінській його зупинили і силоміць посадили в авто четверо чоловіків у камуфліжах і чорних «балаклавах». Після того на дзвінки він не відповідав.

Кілька днів родина шукала зниклого. Допомагали далеко не всі – боялися. Багато хто одразу залишив місто.

СБУ оприлюднила записи, в одному з яких І.Безлер – «Бєс» давав вказівку розправитися з Рибаком, а в іншому ватажки сепаратистів І.Безлер та І.Стрєлков (Гіркін) радилися з  «народним мером» Горлівки В.Пономарьовим, де сховати тіло депутата.

Андрій Крищенко, нинішній очільник столичної поліції, який обороняв будівлю Горлівського УВС під час сепаратистського захоплення, на похороні Володимира Рибака обіцяв, що знайде убивць депутата.

Убивці перебувають на території Росії — «за межами досяжності» українського правосуддя…

Олена Бондаренко

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути