chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого 2018 о 11:25

Соціальна реабілітація жертв злочинів являється одною із ключових проблем сучасного суспільства. Вона почала хвилювати людство досить давно. Ще в кінці минулого віку, у вересні 1985 року, сьомий конгрес ООН затвердив «Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою». Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки й захисту жертв злочинів і зловживання владою. А у 1990 році, після того як англійський уряд опублікував «Хартію жертв злочинів», у світі почали відзначати Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Серед пріоритетів свята можна відзначити забезпечення компенсації жертвам за заподіяну матеріальну та моральну шкоду.

Зараз в ряді країн прийняті й діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної та моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоєння злочинів і слюсарів, які безкоштовно вставляють замки й ремонтують вхідні двері при квартирній крадіжці.

 

Джерело: vsim.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути