chrome firefox opera safari iexplorer

27 червня 1900 року народився український актор Олександр Сердюк

27 червня 2018 о 08:18
persons-info.com

Олександра Сердюка частіше згадують як батька колоритного актора й народного улюбленця Леся Сердюка. Однак сам Олександр Сердюк — актор, режисер, педагог, народний артист СРСР — також був обдарованим і впізнаваним: створені ним образи героїчного та характерного плану запам’ятовувалися багатьом глядачам.   

Олексндр Іванович  Сердюк народився 27 червня 1900 р. в с. Бзів (нині Баришівський район на Київщині), в селянські родині.  

1919р. закінчив Державний музично-драматичний інститут ім. М. Лисенка. У 1919-22р.р. служив у театрі ім.Т.Шевченка, у 1922-34р.р. – в театрі «Березіль» Леся Курбаса. Був мистецьким керівником Харківського театру ім.Т.Шевченка. Від 1958 р. — професор Харківського театрального інституту (нині Університет мистецтв).

 Помер О.І.Сердюк  14 грудня 1988р.  в Харкові, де й похований на міському цвинтарі. 

Серед найкращих ролей О.Сердюка — Барон («Жакерія», за П. Меріме), граф Шарль («Євгенія Ґранде» за О. Бальзаком), Клавдій («Гамлет» В. Шекспіра); Сава Чалий (в однойменній драмі І. Карпенка-Карого), Мокій («Мина Мазайло» М. Куліша), Командор («Камінний господар» Л. Українки), Богун  («Богдан Хмельницький» О.Корнійчука).

Відомі кіноролі О.Сердюка: Семен Неживий («Коліївщина»), Назар  («Назар Стодоля»), Андрій («Запорожець за Дунаєм») та багнато інших.

Підготувала Олена Бондаренко, 

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути