chrome firefox opera safari iexplorer

25 вересня: це цікаво знати

25 вересня 2019 о 00:03

Не забороняй глупому глупство чинити, то й не уподібнишся до нього.
Данило Заточник

За народним календарем 25 вересня – день Артамона-Змійовика. Змії від цього часу починають ховатися під землю на зиму. Тому людям не рекомендувалось ходити до лісу, щоб не зустріти гадів, які повзли до місць зимівки. Цей день вважався важливим для мисливців, які востаннє 25 вересня в цьому році могли вполювати якусь здобич. Адже життя в лісі починало впадати у зимову сплячку.

За церковним календарем 25 вересня відзначають віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці та вшановують священномученика Автонома, єпископа Італійського; перенесення мощей праведника Симона Верхотурського; преподобного Вассіана Тиксненського; мученика Юліана і з ним 40 мучеників; мученика Феодора Олександрійського; священномученика Корнута, єпископа Нікомидійського.

Іменинники 25 вересня:

Юліан, Федір, Автоном, Семен.

25 вересня народились:

1932 – Анатолій Солов’яненко – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.

1938 – Ігор Ґерета – український археолог, мистецтвознавець, історик, поет, викладач і громадсько-політичний діяч. Організатор і директор Інституту національного відродження України (від 1991; нині носить його ім’я).

Події 25 вересня:

1789 – генерал Хосе де Рібас завоював османську фортецю Хаджи-Бей (майбутню Одесу).

1789 – Конгрес Сполучених Штатів підтримав 10 поправок до Конституції, які увійшли в історію як Білль про права.

1818 – англійський лікар Джеймс Бландел провів першу в світі операцію з переливання крові від людини до людини.

1914 – бойове хрещення загону Українських січових стрільців Семенюка біля Сяноку.

1932 – іспанській Каталонії була надана автономія з правом мати власний прапор, державну мову і парламент.

1989 – Верховна Рада Литви оголосила приєднання республіки до СРСР в 1940 році незаконним.

1992 – відкрито канал Рейн–Майн–Дунай, який з’єднав Чорне та Північне моря.

Чи знаєте ви, що:

Першим учителем Анатолія Солов’яненка був соліст Донецького театру опери та балету Олександр Коробейченко. Саме він роздивився у студенті Донецького політтеху майбутнього відомого тенора. Після одного зі студентських концертів 18-річний юнак Солов’яненко отримав запрошення вчитися професійно співати.

«З тебе може щось вийти за умови, що будемо важко і багато працювати», – сказав тоді Коробейченко. І Солов’яненко працював – важко і багато протягом десяти років.

На Сході говорять: «Важко знайти гарного вчителя, однак гарного учня знайти ще важче». Тандем Коробейченко – Солов’яненко був унікальним. Олександр Коробейченко, крім того, що був гарним вчителем і талановитим співаком, сам шив костюми для спектаклів, ремонтував взуття, робив біжутерію для всієї театральної трупи. Практично на всіх сценах світу (крім Метрополітен-опера у Нью- Йорку) Анатолій Солов’яненко виконував свою відому партію Герцога в опері Джузеппе Верді «Риголетто» у костюмах, власноруч зшитих його вчителем.

Все життя у Солов’яненка зберігався зошит з назвою «Що потрібно знати, щоб гарно співати», куди він вписував найголовніше після кожного уроку з майстром. За десять років від свого педагога Анатолій Солов’яненко отримав рівно 1000 уроків. Це допомогло здійснити його мрію. Він став не лише всесвітньовідомим тенором – він став улюбленим народним співаком.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути