chrome firefox opera safari iexplorer

Експерт розповіла, як виживають бібліотеки в епоху інтернету: допомагає Томенко

21 лютого 2019 о 15:05
uzhnu.edu.ua

Яке майбутнє може бути у бібліотек в епоху домінування інтернету та які додаткові послуги там запроваджують, розповіла експерт

«Як національна бібліотека, ми збираємо книги для дітей, та відправляємо їх до Центру раку.

Сьогодні інтернет витісняє бібліотеки. Наразі діти більше інформації здобувають з інтернету, а бібліотеки виконують певні функції позашкільного виховання», – ділиться наболілим заступник генерального директора Національної бібліотеки для дітей Людмила Полікарпова.

Окрім широкого асортименту книг, в нашій бібліотеці ми створюємо різні гуртки для дітей: гурток конструювання, програмування, ляльковий театр. Є також психологічна служба, де з дітками займаються розвитком з малого віку.

Також представник бібліотеки зазначила, що зараз з розвитком бібліотек в Україні існує проблема. Вона пов’язує її з реформою децентралізації, бо ситуація в Києві одна, а в регіонах – зовсім інша. «Раніше були районні бібліотеки окремо для дорослих, і окремо для дітей. Сьогодні створюється об’єднання», – розповіла Полікарпова.

 

Працівник освітньої сфери відзначила небайдужих, завдяки яким читальні заклади ще функціонують:

«Ми працюємо з багатьма організаціями і партнерами, які фінансово допомагають нашій бібліотеці. Давній друг бібліотеки Олександр Федоренко, який є постійним меценатом всіх акцій нашої бібліотеки. Він також є представником фонду Миколи Томенко. Тому ми і багато знаємо Миколу Володимировича, який є давнім другом не тільки нашої бібліотеки, а ще книг та дітей».

Джерело: politeka
Розділи: Суспільство

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути