chrome firefox opera safari iexplorer

Експерт розповіла, як виживають бібліотеки в епоху інтернету: допомагає Томенко

21 лютого 2019 о 15:05
uzhnu.edu.ua

Яке майбутнє може бути у бібліотек в епоху домінування інтернету та які додаткові послуги там запроваджують, розповіла експерт

«Як національна бібліотека, ми збираємо книги для дітей, та відправляємо їх до Центру раку.

Сьогодні інтернет витісняє бібліотеки. Наразі діти більше інформації здобувають з інтернету, а бібліотеки виконують певні функції позашкільного виховання», – ділиться наболілим заступник генерального директора Національної бібліотеки для дітей Людмила Полікарпова.

Окрім широкого асортименту книг, в нашій бібліотеці ми створюємо різні гуртки для дітей: гурток конструювання, програмування, ляльковий театр. Є також психологічна служба, де з дітками займаються розвитком з малого віку.

Також представник бібліотеки зазначила, що зараз з розвитком бібліотек в Україні існує проблема. Вона пов’язує її з реформою децентралізації, бо ситуація в Києві одна, а в регіонах – зовсім інша. «Раніше були районні бібліотеки окремо для дорослих, і окремо для дітей. Сьогодні створюється об’єднання», – розповіла Полікарпова.

 

Працівник освітньої сфери відзначила небайдужих, завдяки яким читальні заклади ще функціонують:

«Ми працюємо з багатьма організаціями і партнерами, які фінансово допомагають нашій бібліотеці. Давній друг бібліотеки Олександр Федоренко, який є постійним меценатом всіх акцій нашої бібліотеки. Він також є представником фонду Миколи Томенко. Тому ми і багато знаємо Миколу Володимировича, який є давнім другом не тільки нашої бібліотеки, а ще книг та дітей».

Джерело: politeka
Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути