chrome firefox opera safari iexplorer

«Митці на прицілі»: творча зустріч з нагоди 130-ї річниці з дня народження Михайла Драй-Хмари

09 жовтня 2019 о 16:02
uk.wikipedia.org

10 жовтня о 14:00 в читальному залі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича в Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка — офіційна (бул. Тараса Шевченка, 14, кім. 32) з нагоди 130-ї річниці з дня народження українського поета, літературознавця та перекладача, випускника Університету Святого Володимира Михайла Опанасовича Драй-Хмари (1889—1939) відбудеться творча зустріч, присвячена одному з видань серії «Митці на прицілі».

Автором наукового проекту й упорядником книги, де зібрані твори поета та матеріали його слідчої справи, є кандидат філологічних наук, заступник директора Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України Сергій Гальченко. В зустрічі також візьме участь земляк Михайла Драй-Хмари – доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

Додатково відвідувачам буде представлено виставку видань літературно-наукової спадщини поета з фондів університетської Бібліотеки та праць, присвячених його життю та діяльності.
Запрошуємо на захід студентів, аспірантів та викладачів Інституту філології, а також усіх, хто цікавиться українською літературою доби Розстріляного відродження. 

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути