chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців» — термін подачі пропозицій продовжено

18 березня 2020 о 15:22

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ініціатор всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко. 

«З огляду на ситуацію, яка склалася в Україні та світі, Оргкомітет загальнонаціональної акції „7 чудес України“ ухвалив рішення продовжити термін подачі пропозицій для проведення наступного етапу — „7 чудес України: малі батьківщини великих українців“.

Також нагадуємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об`єктів, пов`язаних з життям та діяльністю великих українців. Важливим також є наявність туристичної інфраструктури. 

Для прикладу, маршрут «Сковородинська Україна»: Київ — пам`ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі, Києво-Могилянська академія; 

Переяслав, Київська область — пам`ятник та музей на території Національного заповідника «Переяслав»; 

Чорнухи, Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба та пам`ятник Сковороди;

Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам`ятник та могила Григорія Сковороди.»

Нагадаємо, що 30 вересня в пресцентрі «УКРІНФОРМ» відбулась презентація VIетапу всеукраїнської акції «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Томенко розповів, що ідея шостого етапу виникла не випадково. Вона пов’язана з тим, що відповідно до опитування, обізнаність українців щодо життя та діяльності видатних діячів сьогодні є досить незначною. Так третина не можуть сформувати повної картини про внесок в державотворення Івана Мазепи, Михайла Грушевського, Симона Петлюри чи Степана Бандери. 

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути