chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців» — термін подачі пропозицій продовжено

18 березня 2020 о 15:22

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ініціатор всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко. 

«З огляду на ситуацію, яка склалася в Україні та світі, Оргкомітет загальнонаціональної акції „7 чудес України“ ухвалив рішення продовжити термін подачі пропозицій для проведення наступного етапу — „7 чудес України: малі батьківщини великих українців“.

Також нагадуємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об`єктів, пов`язаних з життям та діяльністю великих українців. Важливим також є наявність туристичної інфраструктури. 

Для прикладу, маршрут «Сковородинська Україна»: Київ — пам`ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі, Києво-Могилянська академія; 

Переяслав, Київська область — пам`ятник та музей на території Національного заповідника «Переяслав»; 

Чорнухи, Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба та пам`ятник Сковороди;

Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам`ятник та могила Григорія Сковороди.»

Нагадаємо, що 30 вересня в пресцентрі «УКРІНФОРМ» відбулась презентація VIетапу всеукраїнської акції «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Томенко розповів, що ідея шостого етапу виникла не випадково. Вона пов’язана з тим, що відповідно до опитування, обізнаність українців щодо життя та діяльності видатних діячів сьогодні є досить незначною. Так третина не можуть сформувати повної картини про внесок в державотворення Івана Мазепи, Михайла Грушевського, Симона Петлюри чи Степана Бандери. 

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути