chrome firefox opera safari iexplorer

28 квітня: це цікаво знати

28 квітня 2020 о 00:06

Ах, не смійтеся ви наді мною,
Не для вас я Вкраїну люблю!

Не для вас виливаю ці сльози з журбою,
Що ніхто їх не бачить нічною добою,

Коли довго від думок не сплю.
Хіба можете ви зрозуміти,

Як її я кохаю, люблю?
Та коли б не вона, то для чого б і жити?
Але що… що вам, бідним, про це говорити…
Чи ви любите матір свою?

Павло Тичина

28 квітня у народі оглядають пасіки: «На день святого Пуда діставай бджіл з-під споду». Вважалось, що бджолиний рій, який залетів на чужий двір, обіцяв господарю дому щастя. На Пуда калина і горобина бруньки розпускають. При нормальній весні у цей час розпускаються листя на березі. З’являються жаби.

За церковним календарем 28 квітня вшановують апостолів від 70­ох Аристарха, Пуда і Трофима; мучениць Василису й Анастасію; мучеників Месукевійських Сухія і воїнів його: Андрія, Анастасія, Талале, Феодорита, Івхиріона, Йордана, Кіндрата, Лукіана, Мимненоса, Нерангіоса, Полієвкта, Якова, Фоки, Доментіана, Віктора, Зосима; мученика Саву Готського.

Іменинники 28 квітня:
Василина, Сава, Трохим, Анастасія, Аристарх.

28 квітня народились:

1865 – Микола Івасюк – український художник. Автор картин «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».

1868 – Георгій Вороний – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.

28 квітня відзначають:

  • Світле Христове Воскресіння, Пасха, Великдень (християни східного обряду, греко-католики).
  • Всесвітній день охорони праці.

Події 28 квітня:

1621 – українські православні священики написали «Протестацію», у якій обґрунтували правомірність відновлення православної ієрархії.

1763 – у Києві відкрилася школа для навчання живопису.

1908 – заснована Всесвітня асоціація есперанто (UEA).

1947 – польська влада почала операцію «Вісла» з виселення українців Лемківщини і Холмщини в Західну Польщу.

1957 – заснована Всесвітня федерація міст-побратимів. Остання неділя квітня – Всесвітній день міст-побратимів

1987 – у США вперше у світі випустили компакт-диск.

Чи знаєте ви, що:

Наші предки дізнавалися про своє майбутнє, спостерігаючи за тваринами та птахами.

Так, пташка, яка залетіла в будинок без видимої причини, віщувала удачу і багатство для власника оселі. Також це могло означати довгоочікувану звістку.

Ластівка, яка звила гніздечко під дахом, сповіщала про те, що цьому будинку ніщо не загрожує. Те ж саме говорили і про стрижа (юрика).

А якщо, вкладаючись спати, хтось чув пісню пересмішника, то вірив, що невдача не за горами.

«Рідна країна»

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...