chrome firefox opera safari iexplorer

31 травня 1880 року народилася академік Олександра Смирнова-Замкова

31 травня 2020 о 06:33
uk.wikipedia.org

О. Смирнова-Замкова належить до небагатьох  українських жінок-академіків. Рідкісною для жінок-науковців є й галузь медицини, якій вона присвятила свою діяльність -  патологоанатомія.  

Олександра Іванівна Смирнова-Замкова (у дівоцтві Смирнова) народилася 31 травня 1880р. у Києві, в родині  земського лікаря. Згодом сім’я переїхала до Переяслава (нині Переяслав-Хмельницький на Київщині).

1890 р. Олександра повертається до Києва, вступає до Міністерської гімназії, яку закінчує у 1898 р. Через рік їде до Франції, навчається в університеті м. Монпельє. 1906р. закінчує медичний факультет цього університету та захищає дисертацію на ступінь доктора медичних наук. 

О.Смирнова-Замкова досліджувала інфекційні патології, онкологію, ріст пухлин. Поєднувала наукову  і практичну діяльність, працюючи у Київському бактеріологічному інституті, у 1-й робітничій лікарні, Охматдиті, виробничо-медичному інституті, рентгенорадіологічному та онкологічному інституті, НДІ клінічної медицини; викладаючи на Вищих жіночих курсах.

У 1927р. розпочинається діяльність О.Смирнової-Замкової в Академії наук УРСР, де вона працювала до кінця життя – зокрема, в  Інституті клінічної фізіології, в якому від 1953р. завідувала лабораторією.

Професор-патологоанатом, доктор медичних наук, член-кореспондент АН УРСР  О.Смирнова-Замкова присвятила свої наукові праці патанатомії променевої та інфекційних хвороб, походженню пухлин. Створила вчення про систему внутрішнього середовища органів і тканин.

Займалася вчена і громадською діяльністю: поспіль п’ять скликань була депутатом Київської міської ради.

Померла О. І. Смирнова-Замкова 22 вересня 1962 р. Похована на Байковому цвинтарі  у м. Києві.

Олена Бондаренко

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути