chrome firefox opera safari iexplorer

24 грудня 1905 року народився український композитор, піаніст  і педагог Костянтин Данькевич  

24 грудня 2020 о 00:21

 

 Костянтин Федорович Данькевич народився в Одесі.    1929р. закінчив Одеський музично-драматичний інститут і залишився на викладацькій роботі.

Під час Другої світової війни перебував  у Тбілісі, керував військовим ансамблем пісні і танцю.  

По завершенні війни повернувся до Одеси, працював на посаді ректора консерваторії, завідував кафедрою  композиції.

Від 1953р. — професор Київської консерваторії.  

У 1956–1967р.р. очолював Спілку композиторів України.  

Помер 26 лютого 1984р. у Києві.

Костянтин Данькевич – автор опер «Богдан Хмельницький»,  «Назар Стодоля» (за Т. Шевченком);  балету «Лілея» (за Т.Шевченком); оперети «Золоті ключі»; багатьох симфонічних творів, у тому числі — поем «Тарас Шевченко», «Богдан Хмельницький», «Отелло»; романсів на слова Т.Шевченка, І.Франка, М.Рильського, П. Тичини, В.Сосюри та інших українських поетів; обробок українських народних пісень; музики до кінофільмів.  

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути