chrome firefox opera safari iexplorer

Галерея «АВС-арт» запрошує на персональну виставку Олега Ясенєва «Мандри»

20 січня 2021 о 10:03

Кожна нова персональна виставка Олега Ясенєва дивує: при сталості авторового почерку, для якого характерна передусім мінімальна колірна палітра, він не виглядає монохромним. Його «фірмовий» сірий переливається всіма можливими відтінками, світиться м’яким світлом, веде вглиб зображення. Експресивне письмо з мінімумом живописних прийомів плюс тонке чуття зображуваного, – і ось уже картина оживає, виходить за відведені їй рамки, заповнюючи експозиційний простір. Персональні виставки Олега Ясенєва, які відбувалися в галереї «АВС-арт», вже самими назвами підкреслювали споглядально-медитативний характер представлених робіт: «Пора дощів», «Мандри часом – світами і мріями», «Медитація світлом», «Несе ріка», «Небо із Заходу на Схід».

«Мандри» – нова виставка Олега Ясенєва в «АВС-арт», що запрошує в ретроспективні мандри разом із художником: між реальним й ірреальним, видимим і уявним; екзотичними місцями і впізнаваними краєвидами, вишуканими інтер’єрами й коридорами трансцендентності, спогадами й мріями.

На виставці презентується мистецький альбом, що вийшов за сприяння фундатора галереї «АВС-арт» Михайла Поживанова (Олег Ясенєв : художній альбом / [ред.-упоряд. А. Маричевська]. – К., 2020. – 312 с. – Серія «Імена»). Це видання вперше найбільш повно представляє творчий доробок Олега Ясенєва. Кожен розділ розкриває і світоглядні, й мистецькі засади майстра. Своєю живописною мовою автор створює виразний візуальний ряд образів-символів, що формують наскрізну тему позачасового тривання Світу, розмаїтого в чуттєвій і сенсовій єдності.

«Люблю, коли споглядання трансформується і з часом виливається у щось інше… Пізнання, відчуття навколишнього середовища, людей, того ж мистецтва, – це дає імпульс до творчості. І я щасливий, що маю таку професію, яка дарує свободу й простір», – говорить Олег Ясенєв.

Про автора

Олег Ясенєв народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області.

Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980—1983), Українській академії мистецтв, факультет станкового живопису (1984—1992). Закінчив аспірантуру УАМ. Із 1996 р. – викладач живопису в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Бере участь у республіканських, всесоюзних, міжнародних виставках та пленерах із 1986 р. Член Національної спілки художників України (1997). Заслужений художник України (2007).

Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, Білорусі, Словаччини, Ватикану, Франції, США та Китаю.

Живе і працює в Києві.

Відкриття виставки – 26 січня 2021 о 18 годині.

Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.

Виставка працює 26 січня – 12 лютого 2021 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33 E-mail: gallery.avsart@gmail.com

Сайт: www.avsart.com.ua Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути