chrome firefox opera safari iexplorer

25 березня: це цікаво знати

25 березня 2021 о 00:06

Неможливо принести у ваше життя більше, якщо ви не відчуваєте вдячності за те, що вже маєте.
Ронда Берн

У народі примітили, якщо 25 березня, на Феофана, тумани – врожай на льон, овес і коноплі. У цей день по двору кидали кілька конопляних і лляних насінин для частування птахів.

Особливу турботу в цей день виявляли до коней, щоб не захворіли: «Якщо на Феофана кінь захворіє, то все літо буде хворіти, для літньої роботи він не годиться».

За церковним календарем 25 березня вшановують преподобного Феофана, сповідника, Сигріанського; праведного Фінеєса; святителя Григорія Двоєслова, папу Римського; преподобного Симеона Нового Богослова та Ліддську нерукотворну (в Лідді на стовпі) ікону Божої Матері.

Іменинники 25 березня:
Григорій, Семен, Феофан, Симон.

25 березня народились:
1747 – Олександр Безбородько – козацький полковник, канцлер уряду Катерини II. Добився відновлення Генерального суду і деяких інших установ Гетьманщини, скасованих за Катерини II. Склав повний список гетьманів України, генеральних суддів і підскарбіїв, генеральних осавулів, писарів, хорунжих, а також полковників дев’яти українських полків, які становили військо гетьмана. Засновник Ніжинського ліцею.
1880 – Гаврило Базильський – військовий діяч, генерал-хорунжий Армії Української Народної Республіки.
1909 – Георгій Блохін (Юрій Бойко)- – український літературознавець, театрознавець, професор Українського Вільного Університету в Мюнхені, громадський і політичний діяч, член Проводу ОУН.
1911 – Олександр Бандера – український політик, діяч ОУН від 1933. Брат Степана Бандери (загинув у концтаборі Освенцім).
1925 – Сергій Івченко – український ботанік, член Спілки письменників. Автор низки відомих науково-популярних книг про дерева та рослини, серед яких «Цікава дендрологія», «Загадки цинхони», «Дерева-пам’ятники», «Занимательно о ботанике» та ін.

25 березня відзначають:

  • День Служби безпеки України.
  • Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі.
  • Міжнародний день солідарності з працівниками, які утримуються під вартою чи зникли безвісти.

Події 25 березня:

1821 – Проголошено незалежність Греції від Оттоманської імперії.

1857 – Леон Скотт запатентував фонавтограф, перший прилад для запису звукових коливань.

1872 рік – випущена перша в Росії поштова картка.

1917 – вийшла постанова Тимчасового уряду про скасування смертної кари.

1992 – Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Службу безпеки України», яким було визначено основні завдання для української спецслужби.

1993 – створено центральне бюро Інтерполу України.

Чи знаєте ви:

Чому козаки селилися саме у Великому Лузі?

Великий Луг знаходився нижче від острова Хортиця, між Дніпром і річкою Конкою, та був вкритий непрохідними болотами та густими чагарниками. Тому свою твердиню, Запорізьку Січ, козаки побудували у цій місцині. Це була їхня фортеця і домівка. Великий Луг був символом безпеки й вільності. Недарма ж його називали «Великий Луг-батько». Тут серед тростяника, рогози та іншої болотяної рослинності, в непролазній гущавині гніздилися чаплі, кулики, чайки, качки. А раніше водилися олені, дикі коні, зайці, лисиці, куниці.

Сьогодні ж залишилася тільки слава Великого Лугу. Люди знищили тварин, вода залила лугові простори.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...