chrome firefox opera safari iexplorer

30 травня — День степу

30 травня 2021 о 21:03

Уже четвертий рік поспіль в останню неділю травня в Україні відзначають день степу. 

Свято виникло з ініціативи учасників міжрегіонального науково-практичного семінару «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей», який проходив 1 березня 2017 року в приміщенні Орхуського інформаційного центру. 

Це свято для України має неабияке значення, адже понад 50% її території — степи і лісостепи (лісостеп в міжнародній класифікації є підвидом степу). 

Степ — це унікальна природна зона, з унікальною рослинністю, і не менш унікальним тваринним світом. Однак степ вкрай вразливий. Розорювання степів у ХХ столітті спричинили катастрофічне скорочення площ реліктового степу. На жаль, ця тенденція охопила не лише Україну, але й ряд інших держав, на яких розкинулися степи. А все через його унікальні родючі грунти — чорноземи.

Територією України пролягає найбільша у світі зона степів, яка називається «Великий Степ». Вона простягається від румунської Добруджі через Україну і тягнеться до хребтів Алтаю, Копетдагу і Тянь-Шаню, маючи площу понад 2 мільйони квадратних кілометрів. 

Степ — це окремий унікальний світ, де зосереджені унікальні і неповторні екосистеми, захист яких — справа держави і всього народу. Пам'ятаймо про це!

За інформацією Природничо-географічного товариства

Розділи: Довкілля

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути