chrome firefox opera safari iexplorer

«З Шевченком і з Черкащиною в серці»: нагородили переможців

30 травня 2021 о 11:24

Заслужені подарунки й грамоти отримали 13 дітей-переможців обласного краєзнавчого конкурсу «З Шевченком і з Черкащиною в серці». Урочиста церемонія нагородження відбулася в Шевченківському національному заповіднику в м.  Каневі. 

Подарунки вручив особисто ініціатор й ідейний натхненник змагання, громадський діяч, політик, голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

Микола Володимирович подякував учасникам за креативність, глибоке розуміння творчості Кобзаря та небайдужість, а також поділився власними спогадами й враженнями. 

Про значення таких конкурсів, відповідальне ставлення дітей і їхніх батьків до популяризації й збереження спадщини Тараса Шевченка розповіла й письменниця, літературознавець, виконуюча обов’язки генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. Вона також привітала дітей із нинішніми досягненнями й побажала їм майбутніх перемог. Про перебіг змагання, особливості оцінки робіт й значний відгук від дітей Черкащини розповіла голова журі краєзнавчого конкурсу «З Шевченком і з Черкащиною в серці», директор Черкаської обласної бібліотеки для дітей Лідія Ушакова.

Перш ніж отримати нагороди й взяти участь у колективному фотографуванні, присутні переглянули найкращі роботи на великому екрані. До речі, скоро кожен читач сторінок бібліотеки в Інтернеті також зможе побачити ці відеоогляди, вони будуть опубліковані на YouTube-каналі закладу. Комікси ж будуть заверстані в інтерактивний альбом, що з’явиться у віртуальному хабі «Навколо читання» на сайті бібліотеки (у рубриці «Бібліотечні конкурси»).

Усього на адресу конкурсної комісії надійшло 38 відеоробіт та 33 комікси від 71 дитини із Черкащини віком від 9 до 15 років.

За підсумками роботи журі у двох вікових категоріях було визначено 7 переможців у першій номінації та 6 переможців у другій номінації:

Відеоогляди творів або уривків з творів Т. Г. Шевченка

Вікова категорія 9 – 12 років

1 місце – Постоленко Богдан (м. Городище).

2 місце – Дерій Яна (м. Черкаси).

3 місце – Нестерова Анастасія (м. Звенигородка).

Вікова категорія 13 – 15 років

1 місце – Карталапов Єгор (м. Черкаси).

2 місце – Свиридюк Валерія (м. Умань).

3 місце – Бабич Єлизавета (м. Городище).

3 місце – Ярова Оксана (м. Умань).

Комікси (мальовані історії) до творів Т. Г. Шевченка

Вікова категорія 9 – 12 років

1 місце – Вакуленко Дар’я (м. Драбів).

2 місце – Криворот Артем (м. Драбів).

3 місце – Алексеєнко Анна (м. Черкаси).

Вікова категорія 13 – 15 років

1 місце – Шемет Дана (м. Черкаси).

2 місце – Любарська Емілія (м. Умань).

3 місце – Савченко Анна (м. Черкаси).

Церемонією нагородження цей святковий день не завершився. Після урочистостей на дітей чекала насичена екскурсія Шевченківським національним заповідником у супроводі фахівців, а також покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.  

світлини — Шевченківського національного заповідника в Каневі

19 травня

Інші дати
Народився Анатолій Добровольський
(1910, с. Буки, Житомирська область – 1988), український архітектор. Один за авторів проекту планування й забудови Хрещатика і прилеглих кварталів, Московського мосту в Києві. Головний архітектор м. Києва (1950-1955).
Розгорнути
Народився Микола Євшан
(1889, с. Войнилів Івано-Франківська область – 1919) - український літературний критик, літературознавець і перекладач.
«Всякий ідеал, щоби він був корисний, щоби був дійсною силою, мусить виходити тільки з життя, мусить звертатись до життя, кінцеву ціль покласти в житті» (Микола Євшан).
Розгорнути