chrome firefox opera safari iexplorer

Музею Давнього Києва на Контрактовій площі — бути!

03 червня 2021 о 12:14

Відомі археологи, історики й громадські діячі презентували своє бачення реконструкції Подолу та Гостинного двору в Києві. Для ухвалення оптимального рішення ми продемонстрували фото з археологічних розкопок 70-х років на Контрактовії площі, де було знайдено житлово-господарський комплекс садиби 10 століття, що складався з 5 дерев‘яних споруд і включав в себе двоповерховий житловий зруб з дерев‘яною підлогою і глинобитною піччю. В ході тодішнього дослідження садиби також знайшли монети, ювелірні прикраси, художні вироби і посуд. Ці знахідки та збереженість від часів княжої України-Руси дали підстави назвати їх «Київськими Помпеями» (на фото вгорі).

Проте як і в часи Російської імперії, так і в період Радянської України, Москва всіляко обмежувала історико-археологічні дослідження періоду княжої України-Руси із зрозумілих причин.

Саме тому, ми переконливо просимо і вимагаємо від Міністерства культури відновити археологічні розкопки на території Контрактової площі з метою створення підземного археологічного музею світового рівня з експозицією in situ княжого Києва та України-Руси загалом.

На Подолі достатньо кафе і ресторанів, а от музейної території для презентації Середньовічного Києва — одного із найбільших міст Європи 10-12 століть — бракує.

Інформуємо також, що історичний факультет КНУ (декан Іван Патриляк) готовий допомогти через залучення викладачів і студентів у проведенні археологічних розкопок, а відомі вчені та громадські діячі відповідно — долучитися до пошуку міжнародних коштів для проведення дослідження.

Подяка відомому історику та археологу Любомиру Михайлині та знаному журналісту й громадському діячеві Валентину Щербачову за активну участь в сьогоднішній презентації.

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Громадянська

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути