chrome firefox opera safari iexplorer

Українські зажинки-2021 — давній обряд із новим змістом

10 липня 2021 о 13:25

Зажинки або Свято першого снопа провели на кордоні Київської і Черкаської областей на полі громади села Циблів. 

Відтворили давній хліборобський обряд команда «Рідної країни» спільно з Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Долучилися до свята народні артистки Жанна Боднарук та Інесса Братущик, найсильніша людина світу Олексій Новіков, 12-разовий чемпіон України з перетягування канату Артем Цибровський і композитор Анатолій Карпенко.

Жанна Боднарук

Олексій Новіков

Учасники народного фольклорного колективу «Яблунька» з села Пологи-Яненки (Київщина)

«Рідна країна» вже 13 років пропагує українську народу традицію Свята першого снопа, — коментує засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша головна ідея — відродити традицію, за якою не лише село, а й вся громада, вся країна турбується про врожай в Україні. Водночас, ми залучаємо до святкування зажинок шанованих і знаних людей, які пропагують національну культуру, представляють нашу державу в світі, щоб вони власним прикладом заохочували любити рідну країну — Україну! Вболіваємо за наше рідне село!Захищаємо нашу українську землю!".

Микола Томенко

Також в рамках заходу громаді села Циблів було передано світоглядні та спортивні подарунки для школи та бібліотеки від фонду «Рідної країни».

Розділи: Традиції

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути